Acentalar
02-08-2018 14:08
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Yurt içinde en çok Ege ve Akdeniz başta olmak üzere sahil bandındaki Side, Alanya, Manavgat, Belek, Kemer, Fethiye, Çeşme, Alaçatı, Bodrum,Marmaris, Kuşadası ve Didim gibi destinasyonlara talep var” dedi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Tatil süresinin uzun olması ve bu kez epey önceden belli olması vatandaşlarımızın tatil planlarını ve rezervasyonlarını daha önceden planlı bir şekilde yapmalarına vesile oldu.

Üye acentalarımızdan aldığımız bilgiye göre, bu yıl Kurban Bayramı’nda yurt içinde özellikle sahil kesiminde yer alan otellerin neredeyse tamamı dolmuş durumda.

Son dakikaya kalan misafirlerimiz pansiyonlarda bile yer bulamayabilirler” şeklinde konuştu.

Seyahat acentalarının çok yoğun talep aldığını aktaran Bağlıkaya, şunları kaydetti: “Bu yıl iç pazarda geçen yıla göre yüzde 40’a yakın bir artış var. Kurban Bayramı’nda yurt dışı turlarında geçen yıla göre genel olarak yüzde 35 civarında artış olduğunu söyleyebiliriz.

Genel olarak bakıldığında Kurban Bayramı’nda yaklaşık 1.5 milyon vatandaşın seyahat acentaları aracılığıyla tatile gitmesini bekliyoruz. Kurban Bayramı’nda tatile gidecek kesimin yaklaşık yüzde 10’u seyahat acentaları aracılığıyla yurt dışı destinasyonlarını tercih edecek.”

Firuz Bağlıkaya, “Yurt içinde en çok Ege ve Akdeniz başta olmak üzere sahil bandındaki Side, Alanya, Manavgat, Belek, Kemer, Fethiye, Çeşme, Alaçatı, Bodrum, Marmaris, Kuşadası ve Didim gibi destinasyonlara talep var” dedi.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış