Acentalar
04-09-2018 13:37
Almanya merkezli turizm şirketi TUI`nin CEO`su Fritz Joussen, Bloomberg Television ile gerçekleştirdiği mülakatta bu yıl Türkiye`ye 2 milyon ziyaretçi göndereceklerini söyledi.

Joussen, Türk Lirası`nın yabancı turizm üzerinde olumlu etkisi olacağını belirtti.

TUI`nin CEO`su TL`deki düşüşün turizm üzerinde olumlu etki edeceğini ve Türkiye`ye bu yıl 2 milyon ziyaretçi göndereceklerini belirtti.

Türkiye`de 13 bin yatak kapasitesine sahip 20 oteli işlettiklerini ve Türkiye`nin TUI Travel`in ortak ülkesi olduğunu vurgulayan Frenzel, kuruluşun Türkiye`ye turist gönderme rakamlarından ciddi artış kaydedildiğini bildirdi.

Modern yeni otelleri ve hizmet kalitesiyle Türk turizminin dünyada önemli bir başarı yakaladığını dile getiren Frenzel, "İspanya`dan sonraki ikinci büyük destinasyonumuz Türkiye`nin sektördeki gelişimine ve geleceğine çok inanıyoruz.

Türkiye satışlarımız çok iyi şekilde devam ediyor. Bu yıl 2 milyon Avrupalı turist TUI aracılığıyla Türkiye`de tatil yapacak" dedi. Avrupalıların yanı sıra Türkiye`nin Rus vatandaşları tarafından da tatil için tercih edilen en önemli ülkelerden biri olduğuna ve geçen yıl Rusya`dan Türkiye`ye 2 milyon 500 bin turist geldiğini işaret eden Frenzel, hızla büyüyen Rusya turizm pazarında TUI`nin de güçlendirileceğini söyledi. 
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış