Acentalar
21-06-2018 14:45
TÜRSAB aidat ödemekte zorlanan acentalar için aidat barışı getirdi. Firuz Bağlıkaya açıklamasında: "Aidat borcu olan meslektaşlarımıza bu borçlarını yapılandırma ve taksitli ödeme sözü vermiştik.

Yeni yönetmeliğimizle aidat borcu olan acentalarımıza yapılandırma getirdik. Tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun." dedi.

Peki Acentalar aidat barışından nasıl yararlanacaklar ? İşte TÜRSAB`ın açıklaması.

30440 sayılı SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ YÖNETMELİĞİ’ nin Geçici 2. Maddesi gereğince, üyelerimizin 2018 yılı öncesi aidat borçlarının yeniden yapılandırılarak taksitlendirilmesi ile ilgili olarak TÜRSAB Yönetim Kurulu’nun 19.06.2018 tarihli kararına istinaden “Üyelerimizle Aidat Barışı” çalışmaları aşağıdaki gibi düzenlenmiştir;

-2018 yılı öncesi aidat borçlarının yapılandırılması amacıyla; borçlu üyelerimizin 10.08.2018 tarihine kadar başvuru yapmalarına, 1. taksiti kredi kartı veya peşin olarak ödenmesi şartı ile borçlarını 12 eşit taksitte ödemelerine, 1. taksit ödemesinden sonra kalan taksitlerini kredi kartı, çek veya senet vasıtasıyla ödemelerine, yapılandırma işlemlerini tamamlamayan veya borcunu yapılandırdıktan sonra taahhütlerini yerine getirmeyen seyahat acentalarının TÜRSAB’dan alacakları her türlü hizmetin durdurulmasına ve ilgili aidat borçlarının gecikmiş yasal faizleri de eklenerek hukuki yollardan tahsil edilmesine,

- 2018 yılına ait üyelik aidat borçları için acentaların borçlarını nakit olarak tek seferde veya kredi kartı vasıtasıyla 2 taksit halinde 30.09.2018 tarihine kadar ödemelerine,karar verilmiştir. Bilgilerinize sunulur. 
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış