Acentalar
23-06-2018 13:43
Turizm İstişare Kurulu adına TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya bir konuşma yaptı.

2018 yılının turizm sektörü için güzel başladığını belirten TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, sezon kapanışında yeni bir rekora imza atmayı umduklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş da Turizm İstişare Kurulu`nun (TİK) üçüncü olağan toplantısında sektör temsilcilerine hitaben bir konuşma yaptı.

Kurtulmuş konuşmasında, “Turizm İstişare Kurulu’nun (TİK) turizm sektöründe ortaya çıkan sinerjinin atarak devam etmesini sağlayacak, turizm sektöründeki canlanmayı artırarak devam ettirecektir” dedi.

Kurtulmuş, 2017 yılında 32 milyon turist ağırlandığını ve 26,5 milyar dolarlık turizm geliri elde edildiğini söyledi. 2018 yılında 40 milyon turist hedefi koyduklarını belirten Kurtulmuş, yılın ilk 5 ayında 11,8 milyon turist ağırlandığını, bir önceki yıla göre %30,8’lik bir artış gerçekleştiğini ve bu turizm rakamların tüm zamanların rekoru olduğunu söyledi. Bakan Kurtulmuş, turizmde 2023 hedeflerinin ‘50 milyon turist 50 milyar dolar gelir’ olduğunu vurguladı.

Turizm sektöründe güzel bir yıl geçirildiğini söyleyen Numan Kurtulmuş, ekonomide altın harflerle yazılan bir yılı geride bıraktık dedi. “Türkiye geçtiğimiz yıl ekonomik büyüme rakamları açısından dünya birincisi oldu. Türkiye ekonomisi Şampiyonlar Ligi’nde olmasa da Play-Off’da şampiyonluğa oynuyor.

Play-Off’da şampiyon olacağız” dedi.Turizm sektöründe kaçak faaliyetlerin önlenmesi ve haksız rekabetin önlenmesine yönelik çalışma yaptıklarını söyleyen Bakan Kurtulmuş, tur ve transferlerle ilgili yasal düzenlemeleri 24 Haziran seçimi sonrasında gerçekleştireceklerini belirtti.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış