Otel Pazarlamasında yeni trend Otel Çağrı Merkezi
Acentalar
23-12-2017 03:07
"Olaylara ve güvenlik endişelerine rağmen, Rusya`da önümüzdeki turizm sezonunun favorisi kuşkusu Türkiye". Rusya`da tur operatörlerinin görüşlerini alan Kommersant gazetesi, önümüzdeki sene için yurt dışı turlarına olan erken rezervasyonların geçen senenin ortalama 2-3 kat üzerine çıktığını, Türkiye`nin geçen sene kaybettiği birincilik koltuğuna yeniden dönmesinin beklendiğini yazdı.

Yaz turlarına ilginin patlaması, rublenin dolar karşısında son haftalarda hızla değer kazanmasına bağlanıyor. Yılbaşından sonra doların yeniden değerlenmesinden korkan pek şok turist şimdiden "ucuz dolar ile" rezervasyon peşinde.

Gazeteye bilgi veren tur operatörleri, bu sene erken rezervasyonların geçen yıla kıyasla 3,5, bir önceki seneye göre 4 kat arttığı bilgisini verdi. Yurt dışı turlarına olan talepteki başlıca neden, Türkiye turlarına uygulanan yasağının kaldırılması olarak gösteriliyor.

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Basın Sözcüsü İrina Turina, "Yaz turlarına olan talep gerçekten çok aktif. Normalde bu turlara olan talep genelde yılbaşı tatillerinden sonra ortaya çıkar" açıklamasını yaptı.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış