Acentalar
25-08-2017 07:43
Rusya`da, ana destinasyonu Türkiye olan küçük tur operatörlerinden biri iflas bayrağını çekti. Rusya Turizm Endüstrisi Birliği, Ted Travel`ın faaliyetlerini durdurma kararı aldığını, bu nedenle, şirketten tur paketi satın alan ve tatilde olanların mağdur olacaklarını bildirdi.

Bu rakam 3 bin 500 olarak tahmin ediliyor.

Ted Travel ile Türkiye`ye giden yüzlerce turisti kaygıyla bekliyor...

İnterfaks ajansı, Ted Travel`ın kapanması sonrası 780 Rusyalı turistin Türkiye`den ülkelerine dönme konusunda zorluk yaşayabileceğinden kaygı duyulduğunu bildirdi.

Rusya Turizm Endüstirisi Birliği Basın Sözcüsü İrina Turina, turistlerin konaklama ve dönüş uçuşlarının sigortasının ödenmemiş olması halinde, Rusya`daki tur operatörlerinin sigorta kuruluşu Turpomoş`un turistlerin ulaşımını sağlaması gerektiğini söyledi.

Şirketin şu anda Türkiye`de tatil yapan 780 müşterisi olduğu, dönüş uçuşları iptal edildiği için ahliyelerine sigorta şirketlerince başlanacağı bildirildi. Yolcuların Türkiye`den dönüşlerinin bugün ya da en geç pazartesi başlaması planlanıyor.

Medyaya gece yansıyan haberlere göre, turizm sektöründe yılın ilk iflas haberi gelmiş oldu. Ted Travel, Yakutiya Hava Yolları ile Antalya`ya sezonda yaklaşık 20-30 bin turist götürüyordu.

Ted Travel`ın internet sitesinden yapılan duyuruda, şirketin turistler karşısındaki yükümlülüklerini yerine getirememesi nedeniyle faaliyetlerini durdurduğu bildirildi.

Bunun gerekçesi olarak, tur operatörünün çalıştığı bir numaralı destinasyon olan Türkiye`ye, "Koksaki virüsü salgını" haberleri nedeniyle turistlerin ilgisinde ciddi düşüş olması gösterildi.

Türk rus.com`un haberine göre, Türkiye`de bazı turistlerin Koksaki vürüsüne yakalanması sonrası Rusya Sağlık Bakanlığı, vatandaşlara Türkiye ile ilgili uyarıda bulunmuş, bunun üzerine turistlerin Türkiye turlarını iptal etmeye başladıkları belirtilmişti.

Rusya Tur Operatörleri Birliği Ted Travel ile şu an Türkiye`de 750-800 civarı turist olduğu, 2 ila 3 bin arası turistin de gitmek için tur satın aldığını duyurdu.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış