Otel Pazarlamasında yeni trend Otel Çağrı Merkezi
Acentalar
26-12-2017 14:26
OTI Holding iştiraki ODEON Turizm İşletmeciliği A.Ş.,Türkiye`nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı değerlemesinde turizmde ilk sırada, tüm sektörlerde ise ilk 10`un içinde yer alarak iki ödüle birden layık görüldü.

11 kategoride dereceye giren firma ve kurumlar, 24 Aralık tarihinde İstanbul HyattRegency otelde düzenlenen törende ödüllerini ilgili sektör bakanları, TİM Başkanı ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi`nin elinden aldılar. Tüm sektörlerde ilk 10`a giren firmalara ödüllerini ise Başbakan Binali Yıldırım verdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı katkıları ile bu yıl ilk kez düzenlediği “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırması sonuçlandı.

2017’de kuruluşunun 25.yılını kutlayacak olan OTI Holding iştiraki Odeon Turizm İşletmeciliği A.Ş., 2015 yılına ait340 milyon 305 bin dolarlık beyanı ileturizm sektöründe Türkiye’ye en çok döviz getiren şirket olarak, tüm sektörlerde ise ilk 10’un içinde yer alarak iki kere ödüle layık görüldü.

11 kategoride dereceye giren firma ve kurumlar, 24 Aralık tarihinde İstanbul HyattRegency otelde düzenlenen törende ödüllerini ilgili sektör bakanları, TİM Başkanı ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin elinden aldılar. Tüm sektörlerde ilk 10’a giren firmalara ödüllerini ise Başbakan Binali Yıldırım verdi.

24 Aralık Cumartesi günü İstanbul HyattRegency otelde düzenlenen ödül törenine ödül alan firmaların en üst düzey yetkilileri ve sahiplerinin yanı sıra, Başbakan Binali Yıldırım,Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Turizm Bakanı Naci Avcı ve tüm ilgili sektörlerin bakanları katıldı.Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı’nın katkıları ile Türk hizmet sektörünün gelişimi ve potansiyelinin ortaya çıkarılması amacıyla bu yıl ilk kez yapılan çalışmada Dünya Ticaret Örgütü ve Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan sınıflandırma dikkate alınarak hizmet ihracatı yapan 11 farklı sektör değerlendirildi. 2017 yılında 25.yılını kutlamaya hazırlanan OTI Holding’in iştiraki ODEON Turizm İşletmeciliği, 2015 yılı döviz girdisi verileri ile Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı değerlendirmesinde turizmde 1 numara olarak, tüm sektörler arasında ise dereceye giren ilk 10 firmadan biri olarak açıklandı.

ODEON Turizm İşletmeciliği, faaliyetlerine 1992 yılında Antalya’da kurduğu ODEON Tours Yer Hizmetleri şirketi ile başladı. 2001 yılında, Türkiye’de ilk kez seyahat acenteliğinin tamamını kapsayan çalışmaları ile ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi başlattı. 2013 yılında EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 5 yıldız belgesi aldı.

Kurulduğu günden bu yana Rusya’dan en çok turist karşılayan lider markalardan biri olan ODEON Turizm’in bağlı olduğu OTI şirketler grubu, bugün 11 kaynak pazardan 38 ülke ve 65 destinasyonda turizme hizmet vermekte. Tur operatörlüğünde Coral Travel, yer hizmetlerinde ODEON Tours, konaklamada Türkiye ve Mısır’da OtiumHotels ve üst segment ürünü XanaduResortHotel markaları ile sektörde öne çıkan OTI Holding, kendisine ait 8 yolcu uçağı ile havacılık alanında ve güvenlik sektöründe de faaliyetlerini sürdürüyor.

Turizm sektöründeki birincilik ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Naci Avcı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş’a takdim edildi. ODEON Turizm’e tüm sektörler arasında ilk 9.sırada yer alması sebebiyle verilen büyük ödülü ise Başbakan Binali Yıldırım’ın elinden alan OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş“2016 tüm dünya için çok zor bir yıldı. 2015 yılında yakaladığımız rakamları, her ne kadar 2016 yılında gerçekleştirememiş olsak da, OTI olarak hedeflerimiz süregelmektedir.

Ümit ederiz ki Rusya’nın tekrar açılmış olması ile beraber,pazar toparlanma sürecine girecektedir. 2017’nin geçtiğimiz seneden daha iyi geçmesini bekliyoruz. Bu arada, daha önceki açıklamalarımızda hedef olarak belirttiğimiz Avrupa’da yapılanma konusunda ciddi adımlar attık. Bu seneden itibaren yeni kaynak pazarlarda da markalarımızı duyurmaya başlayacağız, farklı ülkelerde ve uluslararası rekabetin içinde olmaya devam edeceğiz. 25 senelik bir tecrübemiz ve bilgi birikimimiz, buna göre kurulmuş alt yapımız var. Gerek Türkiye olarak, gerek OTI olarak önümüzde bizi güzel, başarılı ve herşeyden önce barış dolu günler, seneler beklediğini ümit ediyoruz” dedi.

Ödül törenine ev sahipliği yapan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, hizmet ihracatının günümüzde mal ihracatından daha ön plana çıktığına dikkat çekti. Son 10 yılda mal ihracatının dünyada yüzde 60 artarken küresel hizmet ihracatının iki katına çıktığını vurgulayan Büyükekşi, “Türkiye olarak biz de 2023 yılında mal ihracatı yanında 150 milyar dolarlık hizmet ihracatı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 1995 yılında 14,9 milyar dolar olan hizmet ihracatı, 2005 yılında 27,8 milyar dolara, 2015 yılında ise 46,3 milyar dolara yükseldi. 2023 yılı hedeflerini yakalayabilmemiz için, döviz kazandırıcı çalışmaları kapsamında Türkiye’nin cari işlemler dengesine olumlu katkı sağlayan bu önemli 11 sektördeki firmaların desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış