Acentalar
27-11-2017 12:51
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 2-3 Aralık tarihinde yapılacak olan 23. Olağan Genel Kurulu`nun ileri bir tarihe ertelenmesini eleştiren TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, "Genel kurul 1 hafta kala komik gerekçelerle seçim ertelenmesi anti demokratik bir uygulamadır. Mevcut yönetimin etik olmayan kararını tüm yasal haklarımızı kullanarak itiraz edeceğiz" dedi.

Güçlü TÜRSAB Platformu Başkanı, TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, ertelenen genel kurul sürecini değerlendirdi. Yaşananların demokrasiye aykırı olduğuna dikkat çeken Erdem, şöyle konuştu:

"TÜRSAB seçimlerine 2 yıl önceden adaylığımızı açıklayarak Güçlü TÜRSAB Platformu altında Türkiye genelinde çalışmalarımızı yaptık. Ülkemizin her karış bölgesinde çalışan tüm meslektaşlarımıza ulaşarak sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi konuştuk.

Tüm üyelerimiz "Artık Yeter Söz Acentaların" diyerek genel kurula katılım çağrımıza destek vererek TÜRSAB tarihinin en geniş katılımlı genel kurulunu gerçekleştirmek adına katılım formlarını doldurdu. 2-3 Aralık tarihinde yapılmasını beklediğimiz genel kurula 5 bin acentamız katılım gösterecekti.

20 yıldan bu yana "Böl-Parçala-Yönet" politikasıyla kurumumuzu geriye götüren mevcut yönetim kaybetme psikolojisiyle son dakika hamleleri yaparak hukuka, demokrasiye ve etik değerlere aykırı hareket etmektedir.

Genel kurulu komik gerekçelerin arkasına saklanarak ertelemekle hem üyelerimiz nezdinde kendilerini küçük düşürdüler hem de köklü kurumumuzu ayaklar altına aldılar. Yaşanan bu hukuksuzluğu ve adaletsizliği kınıyor ve yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı ifade ediyoruz."
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış