Acentalar
28-12-2018 11:12
Bahattin Yücel, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) seçimlerinde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş`un hukuksuzca müdahale ettiğini iddia etti.

Eski Bakan Yücel, “Hürriyet dahil hiçbir gazete bu rezaleti yazmıyor” diyerek konunun medyada haber olmamasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Yücel, “TÜRSAB`ı -TR Seyahat Acenteleri Birliği- tanıyanımız sayıca az olsalar da vardır sanıyorum.

Özel yasayla kurulan, kamu kurumu niteliğinde, her iki yılda bir kez genel kurulunu toplayan, 2 Aralık’a kadar organlarını demokratik usullerle seçen bir meslek örgütüydü” ifadelerini kullanana Yücel Bakan Numan Kurtulmuş ile ilgili şunları söyledi:

“Bakan Kurtulmuş; mevcut yönetimin seçimi kaybedeceğini anlayınca, seçimlere müdahale ederek, ertelenmesine ilişkin yasa dışı bir kararın alınmasına göz yumdu. Yasa ve Birliğin mesleki geleneklerine aykırı olarak genel kurul tarihinin ileri atılması için yoğun çaba harcıyor.

Seçimden kaçırılan TÜRSAB`ın birkaç yıl önce eski Yönetim Kurulu Başkanı Ulusoy`un, Turingi teslim ettiği aynı kişinin yönetimine geçmesi için çaba harcanıyor. Dahası Hürriyet dahil hiçbir gazete bu rezaleti yazmıyor.

Aslında önümüzdeki seçimlerde ülkeyi bekleyen hukuksuzluğun küçük bir örneği bu yapılanlar. Özellikle demokratik seçim bekleyenleri uyarmak amacıyla yazdım.”
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış