Acentalar
09-03-2018 12:03
Türkiye`deki faaliyetlerini geçen aralık ayında durduran, uçak bileti, otel rezervasyonu ve tur hizmeti veren bavul.com için bu kez iflas davası açıldı.

Bavul.com`un sahibi Romanyalı Paravion Turizm`in açtığı iflas davası sonrası mahkeme, şirketin iflasına karar verdikten sonra varlıkları satılıp borçlar ödenecek.

Paravion Turizm Danışmanlık Ve Ticaret Limited Şirketi, Bavul.com’u 4 yıl önce devraldı. Şubat 2013’te İstanbul’da kurulan şirket üzerinden yürütülen faaliyetler ise geçen yıl Aralık ayında durduruldu.

Şirketin, bavul.com’un faaliyetlerinin durdurulmasına ilişkin açıklaması ise “Bu kararımızda pazarda oluşan aşırı rekabetçi fiyat politikalarının karlılığı oldukça azaltması ve tedarikçilerimizin çoğuna yaptığımız ödemelerin Euro cinsinden olması ve kurdaki hızlı değişiklikler etkili olmuştur” şeklinde oldu.

Hürriyet`te yayınlanan habere göre; Şirketin faaliyetlerinin durdurulmasından sonra bu kez de iflas talebi ile dava açıldı.

Davayı açan taraf Paravion Turizm şirketi. İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesinde geçtiğimiz günlerde açılan davada iflas kararı çıkması halinde şirket tasfiye sürecine alınacak. Şirketin varlıkları satılarak, varsa borçları ödenecek.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış