Yeni Trend Kadın Sitesi Hanımın Evi
Dernekler
03-01-2018 14:16
Turizm profesyonellerinin tek bir çatı altında toplanıp, sektörün güçlü sesi olmak adına kurdukları Turizm Otel Yöneticiler Derneği (TUROYD); kararlı ve emin adımlarla büyümeye devam ediyor…

Turizmin sorunlarının, sektörün profesyonelleri tarafından çözülebileceğini belirten TUROYD; etki alanını genişletmek adına Akdeniz Bölge Yürütme Başkanlığı`nı açtı.

Akdeniz Bölge Yürütme Başkanlığı’nın açılışında konuşan TUROYD Başkanı Ali Can Aksu; kuruluşlarının üzerinden henüz bir yıl geçmeden 1500’ün üzerinde üyeye ve 19 ülkede temsilciliğe ulaşmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Turizm sektörünün son yıllarda yaşadığı kötü gidişatın düzeltilmesinde kendilerine de görev düştüğünü belirtip, elini taşın altına koyan turizm profesyonelleri hedeflerini gerçekleştirmek adına emin adımlarla ilerleyişlerini sürdürüyor.

Kuruluşlarının üzerinden bir yıl geçmeden 1500’ün üzerinde üyeye ulaşan TUROYD; Akdeniz Bölgesi’ndeki faaliyetlerini daha etkin bir şekilde gerçekleştirebilmek adına Akdeniz Bölge Yürütme Başkanlığı’nı Antalya’da açtı.

İl, ilçe yönetimi ve turizmcilerin katılımıyla, Antalya’da gerçekleştirelen açılış törenine yoğun katılım sağlandı. TUROYD Akdeniz Bölge Yürütme Başkanı Halil Duru’nun evsahipliğinde düzenlenen açılışa Antalya`nın Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, TÜROYD Başkanı Ali Can Aksu, Başkan Yardımcısı, Marmara Skal Başkanı ve Türkiye Otelciler Birliği-TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yumak, Laleli Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz ile üye Mustafa Kılıç, Selen Ertunga, Ali Osman Erbas, Orhan Genceli ile turizmin önemli temsilcileri katıldı.

Açılışta konuşan TUROYD Başkanı Ali Can Aksu; kısa sürede 1580 üyeye ulaştıklarını ve 19 ülkede temsilcilikler oluşturduklarını belirterek şunları söyledi:

“Yurtiçinde ve yurtdışında TUROYD üyesi arkadaşlarla Türk turizmine hizmet veriyoruz. Türkiye’de yaklaşık 80 milyar dolarlık turizm yatırımını yöneten otel yöneticileri Türklerin geleneksel misafirperverliği ile büyük başarılara imza atıyor. Dünyaya ‘Türk tipi’ otelciliği öğretiyoruz. Türkiye’nin turizminin stratejilerinin belirlenmesinde önemli görevler yapmak, turizme istihdam sağlamak, eğitim vermek ana çalışmalarımız arasında yer alıyor” dedi. Uluslararası iş birliklerine büyük önem verdiklerinin de altını çizen Aksu; Çin, Azerbaycan, İran ve Rusya ile iş birlikleri geliştirdiklerini belirtti. Aksu; dünyada önemli bir prestije sahip olan Türk turizm anlayışını ve dinamizmini tüm dünyaya yaymaktan mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

TUROYD Akdeniz Bölge Yürütme Başkanı Halil Duru “Derneğe üye olurken ‘Dernek bana ne verir değil, ben derneğimize ne verebilirim’ düşüncesi derneği hedeflenen yerlere getirir. Her dernek yapılanmasının bu düşünceye ihtiyacı vardır” dedi.

Açılışta konuşan Antalya`nın Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, turizmin yönetiminde gerçek söz sahibi olan otel yöneticilerinin yer aldığı TUROYD’un Antalya turizmine önemli katkıları olacağını söyledi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise otel yöneticilerinin yapacağı her etkinlikte yalarında olacağını belirterek “Antalya turizmini istenen düzeye getirmek için çalışıyoruz. TUROYD yönetimi ile iş birliği içinde daha büyük projelerle Antalya turizmi değer kazanacaktır” dedi.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış