Dernekler
07-05-2018 15:54
Sırbistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Aleksandar Vucic`in Türkiye`ye resmi ziyareti kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye-Sırbistan İş Forumuna katıldı.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve TÜRSAB Heyeti`nin de hazır bulunduğu toplantıda gündem Turizm oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan ile iş birliği hedefleri konusunda şunları söyledi: “Ekonomik istikrarlar yanında pek çok tarihî ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Türkiye ile Sırbistan’ın ilişkilerini daha da geliştirebileceği sektörlerden biri de turizm, bunun başarmamız lazım.

Hele hele paket turizm ile Türkiye-Sırbistan ortak bir çalışmanın içerisine girebilir. 2017 yılında Sırbistan’dan 150 bin turisti ülkemizde ağırladık. Türkiye’den de yaklaşık 100 bin turist Sırbistan’ı ziyaret etti. Bu sayının içinde bulunduğumuz yıl daha da artacağını düşünüyorum.”

Toplantının ardından TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan iki ülke arasındaki turizm trafiğinin arttırılması konusunda Sırbistan yetkilileri ile ortak çalışma yapılması konusunda direktif verdi.

 
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış