Firmalar
05-04-2018 12:33
Katar Havayolları,Doha merkezli şirket Rusya`nın üçüncü büyük havalimanı olan Moskova Vnukovo Havalimanı`nın yüzde 25`in satın almak için ön anlaşma imzaladı.

Moskova`ya günde üç kez, St.Petersburg şehrine ise her gün sefer yapan Katar Havayolları, bu stratejik yatırımıyla Rusya`daki varlığını güçlendirecek.

Katar Havayolları ve Vnukovo Havalimanları arasında satışı öngören ön anlaşma 4 Nisan tarihinde Doha’daki Oryx Rotana Hotel’de Katar Havayolları Grubu CEO’su Akbar Al Baker ve Vnukovo Uluslararası Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Vitaly Vantsev tarafından imzalandı.

İmza töreninde konuşan Akbar Al Baker, Rusya ile Katar Devleti “Kültür Yılı”nı kutladıkları bir dönemde böyle bir anlaşmaya imza atmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Vnukovo Havalimanı’na yaptığımız bu yatırım Rusya ile kurduğumuz güçlü bağları daha da pekiştirecek” ifadelerini kullandı.

Kokpit Aero`nun haberine göre; Vnukovo Uluslararası Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Vitaly Vantsev de, Vnukovo’nın Rusya`nın en gelişmiş havalimanı altyapısına sahip olduğunu ve etkileyici bir büyüme performansı sergilediğini vurguladı. Vantsev, Katar Havayolları ile kurdukları ortaklıktan her iki şirketin büyümesine imkan verecek bir sinerji doğacağını, havalimanın tüm dünyada tanınmasına katkı sağlayacağının altını çizdi.

Katar Havayolları hali hazırda British Airways’in de içinde bulunduğu Uluslararası Havayolları Grubu’nda (IAG) yüzde 20, Heathrow Havalimanı’nda yüzde 20, LATAM Havayolları Grubu’nda yüzde 10 yatırım, Cathay Pasifik`te yüzde 9.94 ve Air Italy`de yüzde 49 hisse sahibi...
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış