Firmalar
19-06-2018 01:45
Araç kiralamak, bir otomobilin belli bir süre için satın alma hakkı olmaksızın sahip olunma durumudur. Bu süreç kimi zaman günlük de olabilmektedir, kimi zaman yıllara varabilmektedir. Bu tamamen kiralanacak arabanın hangi maksatla ve hangi alanda kullanılacağıyla ilgilidir.

Bilindiği gibi insanlar genelde araç kiralamaya şahsi araçları olmadığı için yönelirler. Günübirlik kiralanan bir otomobil, yabancısı olduğumuz şehirlerde işimizi kolaylaştırır. İş amacıyla gidilen şehir dışında da ilk yapılacak iş, hemen bir araç kiralamaktır.

Araç kiralarken belirli hususlara dikkat etmekte fayda vardır. Gözden kaçan ufak bir detay, bedeli ağır sonuçlar vermektedir. Bu açıdan deneyimsizseniz ya da ilk kez araç kiralayacaksanız bu yazımızda belirttiğimiz bazı hususlara dikkat etmenizde fayda vardır. Kiralayacağınız aracın öncelikle sorumluluğu kira süresince sizdedir. Bu süreçte aracın yakıtı da doğrudan size aittir. Ödenen bedel, yakıt masraflarını kesinlikle kapsamaz. Siz, ekstradan araç için kullanmak istediğiniz kadar yakıtı doldurursunuz, bu tümüyle sizin insiyatifindedir.

Sözleşme yaparken sizi zor durumda bırakacak maddelere dikkat etmenizde fayda vardır, örneğin olası bir kazada nasıl bir prosedür uygulanacaktır ya da arabanın geç tesliminde nasıl sorunlar oluşacaktır bunlara dikkat etmek gerekir. Yaşınız çok genç ise bu size ekstra bir masraf demektir, çünkü genç ve deneyimsiz şoförlerin kaza riski daha fazladır ve oto kiralama firmaları bu risk için bir miktar para isteler. Bakımı yapılmış, genç ve küçük arabalara yönelmek daha mantıklı olacaktır. Yanınızda sadece ehliyetinizin olması kiralama açısından yeterli olacaktır.

Ülkemizde Rent A Car alanında önemli bir eksikliği gidermek için kurulan ekocars.com müşterilere sağladığı kolaylıklarla dikkat çekiyor. Kısa sürede büyük yol kat eden site üzerinden 800 değişik firmayla temas kurmanız mümkündür. Bunların her birini internette tek tek aramak yerine tek bir platformda pratik şekilde bulacaksınız. Bu sayede Antalya rent a car şeklinde uzun uzun aramalar yapmak yerine ekocars.com üzerinden bütün firmaları ve fiyatlarını kolayca karşılaştırabilecek.

Rezervasyon iptal olanağı sağlayan sitede 30 bin civarında destinasyondan söz edebiliriz. 24 saat aktif müşteri hizmetlerinden veya site üzerinden Rezervasyonunu Yönet sekmesinden istediğiniz işlemi kısa sürede yapabilirsiniz. Kaliteli hizmet ve güler yüzlü çalışanlarıyla bulunduğunuz lokasyona en yakın ve en uygun araçları önünüze getiren platform, her şeyden önce sizin için çok değerli olan zamanınızı korumaktadır. Saatlerce rent a car firmalarını aradığınız günler, ekocars.com sayesinde çoktan geride kaldı.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış