Firmalar
23-05-2018 00:37
THY Genel Müdürü Bilal Ekşi,"Uçak bilet fiyatını belirleyen rekabettir. Bir de sizin belirleyebileceğiniz bir rakam vardır. Petrol fiyatları ve dolar kurunda yükseliş fiyatları etkiledi.

Yeni hava limanı rekabeti arttıracak bu da bilet fiyatlara yansıyacak. Fiyatların bir nebze de olsa düşürecektir" dedi.

İstanbul Yeni Havalimanı`na taşınma hazırlıkları yapan Türk Hava Yolları personel ve uçak sayısını da arttıracak.

Yeni Havalimanı`na taşınma süreci ile ilgili Yeni Şafak`a konuşan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi yaptığı açıklamada"İstanbul Yeni Havalimanı, Türk sivil havacılığının dönüm noktalarından biri olacak.

Çünkü; 200 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanından bahsediyoruz. 5 paralel pisti olan bir havalimanından bahsediyoruz. Bu şu anlama geliyor, 5 uçak aynı anda inip kalkabilecek. Bu millete yakışır bir havalimanından bahsediyoruz.

Bütün fazları tamamlandığında, Türkiye`nin GSYH`nın yüzde 4`ünü karşılayabilecek. İlave istihdam sağlayabilecek bir havalimanından bahsediyoruz." dedi.

Türk Hava Yolları`nın Atatürk Havalima`nın kapasitesini doldurduğu için sıkıştığını ifade eden Ekşi, "Dünya`da bir çok noktaya uçmak istiyoruz. 5 senedir bu sıkıntıyla karşılaştığımız için THY büyüyebileceğinden daha az büyüyor." açıklamalarında bulundu.

Yeni Havalimanı ile THY ve Türk sivil havacılığın önünün açılacağını vurgulayan Ekşi, "Türkiye`nin havacılıkta dünyanın bölgesel bir aktarma merkezi haline gelmesine yarayacak" dedi.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış