Firmalar
26-01-2018 13:14
Dünyanın en büyük business jet operatörlerinden biri olan Jet Aviation, Türkiye`nin en köklü genel havacılık şirketlerinden Genel Havacılık A.Ş`yi satın almak için görüşmelere başladı.

Avrupa, Ortadoğu, Asya ve Kuzey Amerika`da faaliyet gösteren genel havacılık şirketi Jet Aviation, Türkiye`de önemli bir yatırıma hazırlanıyor.

Genel Havacılık A.Ş’nin, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hangarları ve işletmesinde çok sayıda hava aracı bulunuyor. Görüşmelerin büyük gizlilik içerisinde devam ettiği belirtilirken satış rakamlarına ilişkin bir bilgi edinilemedi.

İsviçre merkezli olarak kurulan Jet Aviation, Cenevre ve Zürih’ten sonra Berlin, Duseldorf, Münih, Viyana, Dubai, Cidde, Medine, Riyad ve Singapur ile birlikte ABD’de de çok sayıda şehirde merkezleri var. Uçak kiralama, yönetim ve personel sağlama konularında faaliyet gösteren Jet Aviation’un, teknik bakım konusunda da önemli yatırımları bulunuyor.

Türkiye’de de son yıllarda genel havacılık hizmetleri veren Jet Aviation, Türkiye içinde iki nokta arasında yolcu taşımasından dolayı zaman zaman Kabotaj Kanunu’na aykırı davranmakla suçlanıyor.

Havacı bir aileye ait olarak Genel Havacılık A.Ş., 1980’li yıllarda Nesu Air’i kuran Nedim Sülyak tarafından kuruldu. Genel Havacılık A.Ş. işletmesinde Falcon 900EX, Hawker 850XP, Citation Excel, Learjet 60, Challenger 300, Eclipse 500 uçaklarla birlikte Bell 407 tipi helikopter yer alıyor. (AirportHaber)
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış