Firmalar
27-07-2018 13:52
Turizmde maliyetler her ne kadar artsada zaman zaman sevindirici gelişmelerde yaşanmıyor değil.

Son zamanlarda özellikle yurt dışında harcama yapan turizm firmaları için KDV iadesi yapılmakta.

Bu paraları nakde döndüren turizm işletmeleri büyük oranda nakit gelir elde ediyorlar.

Bu nedenle bir çok firma yurtdışı harcamalarına istinaden KDV iadesi başvurusunda bulunuyor ve ödedikleri vergileri geri alıyorlar.

Peki yurtdışında KDV iadesi süreci nasıl işliyor ? Hangi harcama tutarlarına KDV iadesi alınabilir ? işte bütün bu sorularınızın cevabı makalemizde.

VAT-IT, geniş hizmet ağı,her biri alanında uzman profesyonel kadrosu ve koşulsuz müşteri memnuniyetine dayanan kaliteli hizmet anlayışı ile yurtdışında harcama yapan turizm firmalarının KDV iadesi alabilmesi konusunda profesyonel çözüm ortağı oluyor.

Ücretsiz Süreç Yönetimi

Bu işlemleri turizm firmaları adına hiçbir servis ücreti, aylık ücret, danışmanlık ücreti vb. hiçbir ücret almadan yürüten VAT-IT tüm giderleri kendi karşılıyor ve sadece sağladığı vergi iadeleri üzerinden başarı primi ile çalışıyor.

VAT-IT, çok geniş bir hizmet ağına sahip.VAT-IT 35 farklı ülkedeki ofisleri ile 100 ülkede 8000’i aşkın farklı portföydeki önemli firmalar adına KDV iadeleri sağlayarak giderleri nakit değere dönüştürmekte.

Firma 25 yılı aşan tecrübesi, yasalara ve mevzuata dair tam yetkinliği ve sahip olduğu tek ISO 27001 belgesi ile vergi daireli süreç yönetiminde ve yurtdışı KDV iadesi hizmetinde alanında lider konumda.

Turizm firmalarnın KDV iadesi alabileceği yurtdışı harcamaları neler ?

-M.İ.C.E firmaları ve M.İ.C.E çerçevesinde faaliyet gösteren tüm firmalarının yurtdışı hizmet alım faturalarında oluşan vergilendirmeler,

-Yurtdışında gerçekleştirilen kapalı grup ve kurumsal firma organizasyonlarına dair (uçaktan indikten sonra) ilgili ülkeden yapılan tüm hizmet alımlarına dair oluşan vergilendirmeler (otel, transfer, restoran vb.), 

-Fuar ve Kongre organizasyonlarında ekstra olarak katılım ücretlerine dair vergilendirmeler, 

-Tüm firmaların bireysel ve kurumsal tüm harcamalarında oluşan vergilendirmeler, 

-Firmaların yurtdışında doğrudan kendilerinin katılmış olduğu fuar ve kongre faaliyetlerinde yapmış oldukları ödemelerden doğan vergilendirmeler, 

-Personelin yurtdışında firma adına gerçekleştirmiş olduğu tüm harcamalara dair vergilendirmeler (otel, araç kiralama vb.), 

-Turizm firmalarının yurtdışı reklam ve tanıtım benzeri harcamalarına ait tüm vergilendirmeler, 

-Şirket olarak yurtdışından alınan destekler için vergilendirmeler (rapor, belge vb.) ,

-Firmaların veya personellerinin yurtdışında gerçekleştirmiş oldukları tüm harcamalara ait vergilendirmeler, 

KDV iadesi sağlanabilecek tüm harcama kalemleri için  www.vatit.com adresini ziyaret edebilir ve yurtdışında yaptığınız ve yapacağınız harcamaların KDV iadesini almak için ilk adımı atabilirsiniz.

İletişim:

Withholding Tax / International VAT Refund & Tax Reclaim 

Tel:0 212 335 26 53

e-mail:berke@vatit.com
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış