Gezi
08-01-2018 15:51
Son yılların popüler yurtiçi rotaları arasına giren ve gören herkesi kendisine hayran bırakan Salda Gölü hakkında bildikleriniz neler? Bu yaz tüm tatil planlarınızı değiştirecek Isparta`daki Salda Gölü yazımıza başlıyoruz.

Ülkemizin saklı cennetlerini araştıranlar ve merak edenler için yepyeni bir rota ile karşınızdayız:

Isparta Salda Gölü! Isparta Burdur`un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü, 184 metreye ulaşan derinliği ve Türkiye`nin en büyük ikinci gölü olma özelliğiyle hepimize daha önce bilmediğimiz ve görmediğimiz güzellikte bir gölde yüzme deneyimi yaşatıyor. 44 metrelik çevresiyle birinci derece doğal sit alanı ilan edilen burada öyle bir manzara ile karşılaşacaksınız ki, bakmaya doyamayacak ve baktıkça kendinizi Maldivler`de tatil yapıyormuş gibi hissedeceksiniz. 

2018`in yurtiçi turu popüler tatil rotaları arasında olan Salda Gölü`nü keşfedenlerin sayısı henüz çok değil. Bu yıl siz de bu nadide güzellikteki gölü ve çevresini keşfedebilir aşağıda sıralayacağımız nedenlerle neden Salda Gölü`ne gitmeniz gerektiğini inceleyebilirsiniz.

 
Salda Gölü`ne gitmelisiniz çünkü... 

1. Türkiye`deki Ender Güzelliklerden Biri 

Gördüğünüz tüm fotoğraflar gerçek ve üzerinde oynama yok. İnsanın gidesi ve oradan hiç ayrılmayası geliyor eminiz siz de öyle hissedeceksiniz. 

2. Dünyadaki En Temiz 5. Göl 

Salda Gölü`ne gitmek için en geçerli nedenlerden biri de dünyanın en temiz beşinci gölü olması. Böylesi bir doğal güzellik ülkemizde olduğu için çok şanslıyız.


3. Turkuaz Renkte Bir Cennet 

Gölün cezbeden ve akıllara kazınan güzelliği dışında suyunun sahip olduğu turkuaz renk hafızaya yer eden bir olağanüstülük. Burada fotoğraf çekmeye doyamayacağınıza eminiz. 

4. Bembeyaz Kumlar Üzerinde Yürüyüş 

Salda Gölü`nün Maldivler`e benzetilmesinin en önemli nedenlerinden biri de beyaz kumları. Kendinizi bir çöl içinde cennet bulmuş gibi hissedeceksiniz. 

5. Bu Gölde Yüzmek Anlatılamaz 

`İyi ki buraya gelmişim` dedirtecek güzellikte bir yüzme deneyimi yaşayacağınız Salda Gölü`nde unutulmaz eğlenceli dakikalar yaşayacaksınız. 

6. Kamp Alanları  

Etrafı çam ağaçlarıyla süslü Salda Gölü`nde kamp yapmak ve piknik yapmak için sayısız güzellikte alan bulunuyor. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında gençlik kampları bulunuyor. 

7. Tablo Gibi Manzara 

Salda Beli`nden en iyi şekilde göreceğiniz Salda Gölü manzarasına 1280 metre yükseklikteki bu yerden mutlaka bakmalısınız. Denizli tarafından gelirken göle 1,5 km uzaklıktan bakacağınız Salda Beli de görebileceğiniz yerlerden.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış