Gezi
17-05-2018 14:45
Balayı çiftler için özel ve tektir. Bu nedenle de aylar öncesinden balayı için arayışlar başlatılır.

En güzel balayı mekanları listesinden siz de kendiniz için en uygun yeri belirleyerek unutulmaz bir balayı yaşayabilirsiniz.

1. Hawaii

Şehir yaşamı ve lüksüyle dikkat çeken Hawaii, balayı denildiğinde de yine akla ilk gelen yerlerden birisi. Üstelik gidildiğinde Amerika Birleşik Devletleri’nin diğer bölgelerine de ziyaret yapabilme imkanının olması Hawaii’yi cazip hale getiriyor.

Her ne kadar mesafe fazla olsa da uçak yolculuğu ile kısa süre içerisinde diğer bölgelere ulaşmak mümkün. Adalar topluluğu olan Hawaii, aynı zamanda pek çok popüler filme de ev sahipliği yapmış durumda. İklimin elverişli olması sebebiyle yılın her günü ziyaret edilebilen Hawaii, romantizm konusunda da farklı seçeneklere sahip. 

2. Paris

Aşk ve romantizm denildiğinde belki de dünyanın merkezi Paris. Aşkın, güzellin ve sevginin sembolü olarak bilinen Paris aynı zamanda Türkiye’ye de çok yakın. Bu bakımdan en yakın alternatiflerden birisi olmasının yanı sıra çiftleri cezbeden Paris’i siz de değerlendirebilirsiniz. Tarihi merkezleri ve binaları ile gün boyunca her saatinizi dolu dolu yaşamanızı sağlayacak olan Paris sayesinde balayı süreniz boyunca sıkılmadan ve unutulmaz anılarla dolu bir tatil yapabilirsiniz. Paris uçak bileti almak için balayı en iyi bahanelerden bir tanesi. 

3. Maldivler

1.200 adadan oluşan Maldivler, bu özelliği ile her zaman şaşırtan ve bir o kadar da merak uyandıran bir yerdir. Sri Lanka bölgesine yakın olan Maldivler, bu bakımdan farklı rotalarla ulaşılabilir durumda. Egzotik meyve ve bitki örtüsüyle dikkat çeken Maldivler, aynı zamanda balayı için de özel seçenekler sunuyor. Çiftler için özel olarak hazırlanan evler ve mekanlar sayesinde kendinizi özel hissedebilirsiniz.

4. Seyşeller

Balayı için tercih edilebilecek bir diğer ada Seyşeller, Doğu Afrika bölgesinde. Doğasıyla özel bir ilgi gören Seyşeller, üstelik hala el değmemiş plajları ve doğallığı ile dikkat çekiyor. Bu bakımdan aşk ve sevgi dolu bir balayı için Seyşeller’i tercih edebilirsiniz. Üstelik nüfusun çok yoğun olmaması sayesinde baş başa kalacak bolca vakit bulmanız da mümkün.

5. Mısır

İnsanlığın ilk merkezlerinden birsi olarak kabul edilen Mısır, tarihi bir balayı yapmak isteyenlere alternatif sunuyor. İnsanlığın ilk izlerinin görülebileceği ve her yerinde tarihin farklı dönemlerine tanıklık eden Mısır, piramit gibi görülecek yerleriyle de turistik gezi imkanı sağlıyor. 

6. Koh Samui

Koh Samui, tropikal bir iklime sahip. Farklı adalarıyla geniş bir coğrafya üzerine kurulmuş olan Koh Samui, Tayland’ın güney bölgesinde. Mutfağında ve kültüründe Tayland etkisi oldukça fazla hissedilen Koh Samui, diğer yurtdışı balayı alternatiflerine göre ekonomik açıdan oldukça uygun. Bu bakımdan kısıtlı bir bütçe ile yurtdışı balayı seçeneği arayan çiftler Koh Samui’yi değerlendirebilir. 

7. Viyana

Avusturya’nın başkenti olan Viyana, turistik açıdan oldukça önemli bir merkez. Sadece balayı için değil, yıl boyunca pek çok farklı turistik etkinliğe ev sahipliği yapan Viyana, tarihi, doğa, eğlence gezileri için ideal bir bölge. Romantik bir balayı için de sayısız seçenek sunan Viyana, bu bakımdan tercih edilebilir durumda. Üstelik Türkiye’den uçuş süresi de sadece 145 dakika. 

8. Finlandiya

Romantizm için en ideal yerlerden birisi olan Finlandiya’da kutup ışıklarını izleyebilir ve özel Finlandiya içecekleri ile keyifli bir gün yaşayabilirsiniz. Balayı için özel olarak ilgi gören Finlandiya, bu bakımdan çiftlerin de rahat etmesini sağlıyor. Özellikle balayı için özel olarak buraya giden kişilerin memnun kalmaması pek mümkün değil. Üstelik Finlandiya’ya gidildiğinde tarihi ve kuruluş aşaması itibari ile medeniyetini her zaman önde tutan bir ülke gözlemi de farklı bir deneyim sunacak. 

9. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Akdeniz’i seven ve Akdeniz ikliminden vazgeçemeyenler için farklı bir alternatif Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti. Türkiye’den buraya gidenler farklı bir deneyim yaşarken dört mevsim boyunca güneşin olması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni de cazip hale getiriyor. Ekonomik açında Türkiye’ye göre çok daha cazip bir bölge olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, üstelik ulaşımda da en kolay ulaşılabilir bölgelerden birisi. Kıbrıs uçak bileti almak için balayı en iyi bahaneler arasında yer alıyor.

10. Vancouver

Dil, iş ve turistik gezilerin merkezlerinden birisi olan Kanada, balayı söz konusu olduğunda Vancouver bölgesiyle ön plana çıkıyor. Doğası ve havasıyla dikkat çeken Vancouver, çiftlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede. Çiftlerin baş başa yapabileceği pek çok etkinliğin bulunduğu şehir bu bakımdan günlerin dolu dolu geçmesini sağlıyor. 14 saatlik uçuş süresine sahip olsa da Vancouver balayı için mutlaka değerlendirilmesi gerekenler arasında.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış