Gündem
06-02-2018 12:31
Turizm sektörünün genç ve başarılı yöneticilerinden Ortaköy Princess Hotel Satış ve Pazarlama Müdüresi Aslı Toktaş dijital pazarlama üzerine önemli açıklamalar yaptı.

Başarılı Turizmci Aslı Toktaş yaptığı açıklamada ;

‘’ Yıllar önce en işlek caddeye dükkan açmak gerekirken günümüzde ise internet üzerinde iyi bir web sitesine sahip olmak gerekli hale geldi.Nereden nereye ? Görüyorsunuz;  teknoloji ve dijital yaşam ister istemez sizi etkisi altına alıyor.

Eğer bu değişime direnmeye çalışırsanız yok olup gidiyorsunuz.Aksine değişime ayak uydurmalı ve kendinizi çağın gerekleri doğrultusunda donatmalısınız.

Bugün alt yapısı sağlam,son teknoloji kodlamaya sahip,güncel veriler içeren bir internet siteniz yoksa ve bu siteyi dijital kanallar ile besleyemiyorsanız başarılı olamıyorsunuz.

Otellerde ise Satış Pazarlama faaliyetleri dijitalleşerek evrildi.Eski  sistemdeki manuel kontrat yönetimleri , satış pazarlama çalışmaları artık etkili değil. Büyük incoming  seyahat acentaları dahi değişime ayak uyduruyor ve tüm satışları internet tabanlı olarak yapıyorlar.

Gelecekte seyahat acentalarının daha çok bireysel seyahat danışmanlığı hizmeti veren kurumlara dönüşeceği öngörülmekte.Bu durum otellerin dijital kanalları daha etkin kullanmasını zorunlu kılıyor.

Bu durum doğal olarak işletmeleri dijitalleştiriyor.Asıl sorun şu ; Bu değişime ne kadar çabuk ayak uydurabileceksiniz ?

İşe bu zaman dilimi başarıya giden yolda karlılığınızı etkileyen en önemli  olan faktör.” dedi.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış