Gündem
09-02-2018 09:10
Çay,dünyanın sudan sonra en çok içilen sağlık kaynağı içeceği.

Bilimsel olarak insan sağlığına faydaları kanıtlanan çay içerisinde bulundurduğu tein, kafein, kateşin, teofilin ve antioksidanlar ile doğal bir sağlık kaynağıdır.

Kanser hastalıklarından kemik ve diş sağlığına,zihinsel ve bedensel yorgunluğu giderici etkisinden kalp krizi riskini azaltmasına kadar sayısız faydası olan çayın insan sağlığına faydaları saymakla bitmiyor.

Efsaneye göre;  çay Çin İmparatoru Shen-Nung tarafından, M.Ö. 2737 yılında uçuşan çay yapraklarının kaynamakta olan suyuna düşmesi sonucu tesadüfen bulunmuş. 

Türkiye’de de en çok tercih edilen içecek olan çay neredeyse milli içeceğimiz olmuştur. Onsuz sohbet masalarına oturulmaz. Her yemekten sonra mutlaka çay demlenir. 

Restaurantlarda, kahvehanelerde,otellerde,evlerde,piknikte hatta işyerinde çaysız yapamayız.

Kısacası,çay hayatımızın her yerinde. 

Peki; sofralarımızdan eksik etmediğimiz asla vazgeçemediğimiz içeceğimiz  kaliteli çayı nasıl temin edebiliriz ? 

Çay denince hepimizin aklına Doğu Karadeniz Bölgesi gelmektedir. Ülkemizin çayı bir başkadır.

Doğası, yüksek dağları, temiz havası, tertemiz su kaynakları ve yaylaları ile ülkemiz dünyanın en sağlıklı çayını üretmektedir.

Çayların en kalitelisi ilk hasat denen mayıs çayıdır, herkes özenle ilk hasat çayını temin etme k istemektedir. 

Biz bu yazımızda siz değerli okurlarımıza Trabzon Sürmene’de yüksek standartlarda ,doğal ve kaliteli çay üretimi yapan ikiçay çay fabrikasından  bahsetmek istiyoruz. 

ikiçay 2011 yılından buyana Karadeniz’in kaliteli çay yapraklarını özenle işlemekte ve Türk gıda kodeksine uygun olarak yüksek standartlarda özel çay üretimi yapmaktadır. 

Çayın en Karadenizlisini müşterileri ile buluşturan İKİÇAY üretim süreci gıda mühendisleri ve sorumlu yöneticilerce sürekli kontrol edilmekte. 

Firma dürüstlük, şeffaflık ve etik anlayıştan,insana ve çevreye saygılı üretimden,yaratıcı ve yenilikçi vizyoner bakış açısından ve koşulsuz müşteri memnuniyetinden asla taviz vermiyor. 

İKİÇAY ÇAY FABRİKASI  2012 Yılından itibaren tesisini turizme açmış ve üretim aşamalarını ziyaretcilerin görmesine olanak sağlamıştır. 

Ülkemizin tüm şehirlerinden tur acenteleri ile gelen misafirler, el yapımı yeşilçay, el yapımı siyah çay ve beyaz çay üretimini de izleyebilmekte, kendiside üretimlerine katılabilmektedir. 

İkiçay çay fabrikası bir çok kalite belgesi alarak standardizasyonunu tamamlamış ve üretim kalitesini tescilletmiş. 

Geleneksel Türk çayı ve butik üretilen çaylar olmak üzere çok geniş bir yelpazede kaliteli ve doğal çay çeşitlerini müşterilerine sunan ikiçay çay fabrikasının kaliteli çayları ile sizde çay keyfine varabilirsiniz.

Sizde çayı en doğal ve en sağlıklı hali ile almak istiyorsanız ikicay.com.tr’yi tavsiye ediyoruz. 

www.bizeikicay.com üzerinden online sipariş verebileceğiniz gibi ikicay.com.tr üzerinden de toplu siparişler verebiliyorsunuz. 

Ayrıca kapıda ödeme sistemiylede gönderim yapıyorlar.Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış