Gündem
10-07-2018 02:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak Mehmet Ersoy`a görev verdi.

Peki yeni kabinedeki Kültür ve Turizm Bakanı olan Mehmet Ersoy kimdir? Daha önce hangi görevlerde bulunmuştur?

İşte detaylar...

Mehmet Ersoy 1968 yılında İstanbul`da doğdu. 50 yaşındaki Ersoy lise öğrenciliği yıllarında okul turları düzenleyerek turizm sektörüne adım attı.

İkiz kardeşi Murat Ersoy`la birlikte 1991 yılında ETS Tur`u kurdu. Mehmet Ersoy İstanbul Üniversitesi`nde İngilizce İşletme okudu.

Mehmet Ersoy, 2012 yılında cruise sektörüne yatırım yaparak, Türkiye`nin tek cruise gemisi işletmecisi oldu. 2017`de online rezervasyon platformunu hayata geçirerek, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakın tesis için rezervasyon hizmeti sağlamaya başladı.

Ersoy kardeşler yıllar içerisinde ETS Tur`u Türkiye`nin en büyük turizm şirketlerinden biri haline getirdi.

Türkiye’nin her zaman en önde gelen seyahat ve turizm kuruluşlarından bir tanesi olan Etstur, yurt içerisinde binlerce otelin satış ve pazarlamasını etkin olarak yapabilmektedir.

Türkiye içerisinde 60, yurt dışında ise genel olarak 40 ajansı kapsayan yüzlerce tur paketi üretmeye devam eden marka, çatısı altında birçok markaya da yardımcı olmaya devam etmektedir.

Ets turun kurucusu kimdir Mehmet Ersoy tarafından kurulan Etstur geniş kitlelere hizmet gerçekleştiren seyahat acentesi olarak her zaman müşterilerine en iyi hizmeti ulaştırmayı amaçlamaktadır.

Ets tur ne zaman kuruldu? Ünlü seyahat şirketi 1991 yılında kurulmuştur. Şirket Türkiye içerisinde pek çok firma ile bağlantılı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Şirket, 2012 senesi içerisinde, uzun senelerdir aracılık gerçekleştirdiği cruise turlarına ağırlık vermeye devam etmiş, kendi gemilerini de bu alanda işletmeye başlayarak ülkemizde gemi seyahatinin gelişmesine önemli katkılar sağlamıştır.

Ets tur kimlerin? (Hissedarları) 2012 senesinden bu yana Aegean Paradise ile beraber 2013 ile 2015 sezonlarında Aegean Odyssey gemilerinin aktif olarak işletmecisi durumunda bulunan firma cruise konusunda Türkiye’de gemi işleten tek turizm firması olarak yer almaktadır
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış