Otel Pazarlamasında yeni trend Otel Çağrı Merkezi
Gündem
11-01-2017 12:47
Nabi Avcı, NTV canlı yayınında Turizm sektörünü ve Türkiye Rusya ilişkilerini değerlendirdi.

Bakan Nabi Avcının açıklamalarını paylaşıyoruz.

“İnşallah 2017’de başta Rusya pazarı olmak üzere pek çok pazarda bu yıl yaşadığımız türden darboğazları yaşamayacağımızı ümit ediyoruz.

Bu konuda Rusya pazarından kaynaklanan olumlu sinyaller var.

Bu konuda hem bizim Sayın Cumhurbaşkanının, hem Sayın Putin’in iradeleri ciddi manada etkili oldu, beyanları etkili oldu.

Dolayısıyla Rusya’yla ilişkilerimizdeki düzelme doğrultusunda turizm alanına da olumlu yansımalar olacağını şimdiden görüyoruz. Diğer pazarlarla ilgili de olumlu sinyaller var.

Geçen yıl Türkiye’ye gelmeyenler iki tür tavır oldu; ya hiç seyahate çıkmadılar, yani başka yere de gitmediler veya alternatif pazarlara yöneldiler, alternatif ülkelere, Türkiye’ye gelmeyenlerin büyük bir kısmı diyelim İspanya’ya, İtalya’ya, Yunanistan’a gittiler. Bunların içerisinden daha önce Türkiye’ye gelmiş olanlar gittikleri ülkelerle mukayese yapma şansına kavuştular. Yani daha önce Türkiye’ye gelmişler, Türkiye’deki altyapıyı, hizmet kalitesini görmüşler, sonra başka ülkelere gitmişler bu yıl ve oralardaki hizmet kalitesini ve altyapıyı görmüşler ve bu ikisin karşılaştırdıkları zaman…

Bu benim kişisel kanaatim değil, bizim Bakanlık olarak söylediğimiz bir şey değil, tamamen yabancı büyük tur operatörlerinin de bize aktardığı bir bilgi, yaptıkları araştırmalar da gösteriyor ki, işte bu durumda olan, yani daha önce Türkiye’ye gelmiş, bu sene başka yere gitmiş, bu karşılaştırmayı yapma imkanı olan turistlerin Türkiye’nin farkını fark ettikleri ve dolayısıyla önümüzdeki yıl tercihlerini Türkiye lehine, Türkiye için kullanacaklarının işaretlerini araştırmalar gösteriyor.”
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış