Gündem
11-01-2018 11:06
Hijyen eğitimi belgesi almak artık zorunlu.Oteller, pansiyonlar, yiyecek-içecek işletmeleri, gıda ve su sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, temizlik hizmeti sunan outsource firmalar hatta ofis çalışanları dahi hijyen eğitim belgesi almak zorundalar.

Firmalar bu belgeyi almadıkları ve hijyen belgesi olmayan personeller çalıştırdıkları taktirde ciddi cezalar ile karşı karşıyalar.

Hijyen eğitimi belgesi nedir? Nereden alınır? Hijyen eğitimi belgesini kolay ve pratik olarak nasıl alabilirsiniz?

Sizler için araştırdık .

Son yapılan düzenlemeler sonucu hijyen eğitimi verilmesi ve sertifikasyonu bir çok sektör için yasal zorunluluk haline getirildi.

Hijyen eğitimi yönetmeliği, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ortak yapılan bir çalışma sonucunda hazırlandı.Yönetmelik kapsamındaki sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler ve meslek gruplarında çalışan kişiler şayet Hijyen Sertifikası belgeyi almazlar ise çalıştırılmayacaklar. 

Çalışmaları durumlarında ise ciddi cezalar ile karşı karşıya kalacaklar.

Peki bu sektörler hangileri ?

Otel,motel,pansiyon ve misafirhane gibi yerlerde,İnsan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerlerinde,gıda üretim ve perakende iş yerlerinde,İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerlerinde,Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve piercing yapılan yerlerde, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerlerde hijyen eğitimi verilmesi yönetmelik kapsamında zorunlu.

Yine ofis çalışanları,firma çalışanları,şirket içi mutfak çalışanları, garsonlar, bulaşıkçılar, çay servisi yapanlar, yemek yapan kişiler, Manavlar, Fırıncılar, Pastaneler, Çay Bahçeleri, Lokantalar, Döner salonları, Balıkçı Lokantaları, Çiğ Köfte salonları, Cafeler, Market, Bakkal ve Süpermarket çalışanları, Su bayisi, Süt ,Yoğurt, Peynir gibi tüm gıda ve (catering firmaları) toplu yemek sektörleri gibi alanlarda çalışanlarında hijyen eğitimi belgesi alması zorunlu.

Temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerleri,temizlik danışmanlık firmaları,şirketlerinde tam zamanlı yada yarı zamanlı günlükçü, günlük yevmiye ile çalışan temizlik elemanları, özel ev bakıcı, bakıcılık hizmeti verenler,çocuk bakıcılık işleri gibi işlerde çalışan kişilerde Hijyen Belgesi Eğitimi  almak zorundalar.

İşletmeler hijyen eğitimi alan personel çalıştırmazlar ise çok ciddi yaptırımlar ile karşı karşıya kalmaktalar.

Bu noktada işletmeleri cezai sorumluluktan ve zaman kaybından kurtarmak için hijyenegitimi.net vermiş olduğu  Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Hijyen Eğitimi Sertifikaları ile profesyonel çözüm ortağınız oluyor.

Firma,Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı, kişinin adına özel ve ömür boyu geçerli Hijyen Eğitim Sertifikalarını 8 saatlik kısa bir eğitim ile veriyor.Yerinde eğitim ile sertifikasyonunuzu tamamlayan firma sizleri yasal yaptırımlar sonucu doğabilecek risklerden kurtarıyor.

İşletmeler için hijyen eğitimi belgesine sahip kişiler ile çalışması yeterli.Bununla birlikte işyeri sahipleride Hijyen Eğitimi sertifikası almak zorundalar.

Kişi sayısına bağlı kalmadan tüm  firmaları hijyen eğitimi  sertifikası  ile buluşturarak büyük bir yükten kurtaran hijyeneğitimi.net her biri alanında uzman  Milli Eğitim Bakanlığı onaylı profesyonel bir eğitim kadrosu ile çalışmalarını yürütüyor.

Kolay,pratik ve zaman kaybetmeden  hijyen eğitimi belgesini almak için hijyeneğitimi.net sitesi üzerinden kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz.Başvuru için yine belge@hijyenegitimi.net mail adresi üzerinden yada 0850 532 5441 – 0542 771 2906 numaralı telefonları arayarakta başvuru yapabiliyorsunuz. Belge alacak kişilere ait kimlik ön yüzü göndermeniz yeterli.

Sizde hijyeneğitimi.net ile kolaylıkla hijyen eğitimi belgesi alarak yasal yükümlülüğünüzü yerine getirebilir ve cezalardan kurtulabilirsiniz.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış