Gündem
11-04-2018 09:31
İngiliz Daily Telegraph gazetesi,isimlerini de verdiği Rus milletvekillerinin ABD`nin Suriye`ye muhtemel bir saldırısında Rusya`nın harekete geçmesini istediklerini yazdı.

Habere göre; ayrıca Rusya dün askeri tatbikat yaptı ve tatbikatta alçaktan uçan uzun menzilli kruz füzeleri yok edildi.

Bununla birlikte Avrupa uçuş güvenliği teşkilatı Euro Control Doğu Akdeniz için güvenlik uyarısında bulundu.

İşte detaylar...

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, şahin Rus milletvekillerinin Rusya lideri Vladimir Putin`e Suriye`ye fırlatılacak ABD füzelerini vurma çağrısı yaptıklarını yazdı.

Daha önce Rusya`nın paraşüt birliğinde albay olarak görev yapan Frants Klintsevich, ABD`nin savaş gemisinden füze atılması halinde "Rusya bu Tomahawk füzelerini vurarak düşürmeli" dedi.

Rusya ve ABD arasında ilişkiler gerilirken Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EURO CONTROL) Suriye`ye olası bir saldırı nedeniyle Doğu Akdeniz`de uçuş yapacak havayolu şirketlerine güvenlik uyarısında bulundu.

Avrupa sahasındaki hava trafiğini yöneten Brüksel merkezli Eurocontrol salı günü yaptığı açıklamada, 72 saat içerisinde havadan karaya füzelerin ve/veya seyir (kruz) füzelerinin ateşlenebileceği ve radyo haberleşme ekipmanlarında kesinti yaşanabileceği uyarısını yaptı.

Havayolu şirketleri, söz konusu ihtimalleri dikkate almaları konusunda uyarıldı.

Eurocontrol`ün internet sitesinde yayımlanan açıklamada uyarının kaynağı belirtilmedi.

Ancak ABD Başkanı Donald Trump ile İngiltere ve Fransa`nın da dahil olduğu Batılı müttefikleri, kimyasal saldırı iddiası nedeniyle Suriye`ye askeri bir yanıt verme konusunu görüşüyor.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış