Gündem
13-09-2017 10:55
Muğla`da AKP`ye yakın yerel gazetecilerden Hayrettin Şaşmaz`ın, dikkatini AKP`li başkanın bu sıradışı projesi çekti. Şaşmaz, "Kimse hukukun üstünde değil"diyerek Muğla Büyükşehir Belediyesi`ne AKP`li başkanın imar kurnazlığı yaptığını iddia ederek itirazda bulundu. Ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Şehir Plancıları Odası da itiraz etti. 11 Aylık süre zarfında henüz yanıt alamadı.

Askıya çıkarılan 1/25000 ölçekli çevre düzeni planı değişikliği ve 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planlarına itiraz eden Hayrettin Şaşmaz, "Hiç kimse hukukun üstünde değil. Eko turizm de turizm yapacak, kanun hükmü açık. Dilekçemizde ben sorumlu bir vatandaş olarak itirazımı yaptım. Ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Şehir Plancıları Odası da itirazlarını yaptılar.

Konut kooperatif alanı nasıl eko turizm alanı oluyor buna aklım ermiyor doğrusu" dedi.

Alanın ise yaklaşık 30 dönüm olduğu belirtildi. Ayrıca itiraz dilekçelerinde plan onaylarının iptali de isteniyor.

Oda Tv`de yayınlanan habere göre, Aynı zamanda turizmci olan AKP’li Kadem Mete, Milliyet`te yer alan bir söyleşisinde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından her hafta sektör ile ilgili bilgilendirme seminerinin konuğu olduğu toplantıda, turizm öğrencilerine şöyle önerilerde bulunmuştu:

“1993 yılında Marmaris’e geldim. Burada bir otelde göreve başladım. Çalışmaya başladıktan 20 gün sonra otelin müdürü oldum. 2005 yılında da oteli kiraladım. Halen o otelin işletmeciliğini yapıyorum. Kırmızı bir bavulla geldim Marmaris’e. Kitaplarda turizm nedir diye yazar. Bana göre turizm, yeme içme, barınma, tatildir. Turizm fedakârlık yapılacak ilk kalemdir. Turizmci, bütün bu riskleri göze alan, buna göre yatırım yapan, 24 saat çalışan, herkes tatil yaparken kendisi çalışan, emek ve zaman harcayan kişiye turizmci denir.”
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış