Gündem
14-03-2018 11:11
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, bu yıl Türkiye`ye yaklaşık 6 milyon Rus turistin gelmesini beklediklerini, bunun yeni rekor olacağını belirtti.

Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı`na (MITT) katılan Kurtulmuş, Interfax haber ajansı binasındaki basın toplantısında, "Bu yıl yaklaşık 6 milyon Rus turistin ülkemizi ziyaret etmesini bekliyoruz. Bu, gerçekten de rekor rakam olacak" dedi.

Sputnik`in haberine göre, Türk otellerinde ‘her şey dahil` sisteminin iptali konusunun gündemde olmadığını dile getiren Kurtulmuş, "Otelcilerin sözlerinden bildiğim kadarıyla kimse böyle bir girişimde bulunmadı.

All Inclusive (her şey dahil) Ruslar arasında çok popüler ve ben herhangi bir otelcinin bu sistemden vazgeçilmesini teklif ettiğini duymadım. Eğer herhangi bir otel buna karar verirse bu özel bir durum olacak" ifadelerini kullandı.

Bu arada İnterfaks`ın haberine göre, Türkiye Rusya ve BDT`den turist getirem charter uçuşlarına "teşvik desteği" vermeye devam edecek.

Bakan Kurtulmuş, daha önce uak başına 6 bin dolar ödendiğini hatırlatarak, "Şimdi yüksek sezonda 3 bin, düşük sezonda 6 bin dolar ödeyeceğiz" dedi.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış