Otel Pazarlamasında yeni trend Otel Çağrı Merkezi
Gündem
14-07-2010 15:45
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Sayın Volkan Şimşek Yazıyor."Vefa insanlarda aranan en önemli özelliklerden birisidir. Siz siz olun hayatta işi olmayınca aramayanlar arasına girmeyin. Sonuçta üzülen siz olursunuz.

Annenizi, babanızı,aile fertlerinizi,
arkadaşlarınızı, eski çalıştığınız yerlerdeki müdürlerinizi arada bir arayıp gönüllerini almayı sakın ihmal etmeyin."

Hayatımızın bütün dönemlerinde ve değişik dönemlerde bir çok insanla karşılaşırız ve onları tanıma şansına erişiriz. Hayatımıza renk katan bu insanlar ile olan ilişkilerimiz bizim gelecekteki yaşantımızı etkiler. Beraber çalıştığınız meslektaşlarınız, müdürleriniz, oturduğunuz yerdeki komşularınız, okula beraber gittiğiniz sınıf arkadaşlarınız ve daha niceleri zaman içerisinde beraberlikler bittiği ve araya mesafeler girdiği için hatta mesafe olmasa da aynı şehir sınırları içerisinde bile gönülden uzaklaşmaya başlarlar.

İşte buna izin vermeyin…. 

Yıllar önce beraber çalıştığınız bir şeyler paylaştığınız insanları sadece hatır sormak ve seslerini duymak için bile olsa arayın. Sizleri hayata bağlayacak zor zamanlarınızda size destek olacak işte bu bağlantılardır.
 
Vefa insanlarda aranan en önemli özelliklerden birisidir. Siz siz olun hayatta işi olmayınca aramayanlar arasına girmeyin. Sonuçta üzülen siz olursunuz. Annenizi, babanızı, aile fertlerinizi, arkadaşlarınızı, eski çalıştığınız yerlerdeki müdürlerinizi arada bir arayıp gönüllerini almayı sakın ihmal etmeyin.
 
Beni bu hafta bu satırları yazmaya iten birkaç olay oldu ve ben bu olayları sizlerle paylaşma gereği duydum.
 
Yıllar önce beraber çalıştığım bir muhasebe elemanı geçenlerde beni aradı. Sesini duymayalı neredeyse on sene olduğundan sesini almakta zorlandım. Benden iş bulmamı istedi ve mümkünse çabuk olması gerekiyormuş. !!!! Siparişe bakın acil iş lazım buluver. Sende nereden çıktın diyecektim de neyse aklımdan geçirdiğimle kaldım, şimdi sizlerle paylaşıyorum…
 
Diyemedim telefonda on yıldır neredeydin? Aklına şimdi mi geldim? diye. Üzerinden birkaç gün geçti bu seferde yine aynı dönemlerden kat hizmetlerinde beraber mesaide bulunduğumuz başka bir arkadaş neredeyse aynı taleple karşıma gelince artık oturup bir yazayım dedim.
 
Geçen hafta yazımı okuyanlar hatırlayacaklardır. Hayatta herkes kendi yolunu kendisi açar, bu yolda en önemli unsurlardan biri insani ilişkilerinizin gücüdür.
 
İnsani ilişkileri ayakta tutmak, vefalı olmak, hal hatır sormak, yapabileceğim bir şey var mı? demek sizi yüceltir. Bu arkadaşlıklarda dostluklarda böyle olduğu gibi iş hayatında da aynı şekilde işler, ilk önce iyi terbiyeye sahip olmak, büyükleri aramak, vefayı elden bırakmamak gerekir.
 
Bu gün bence alın telefonunuzu elinize ve uzun zamandır aramadığınız numaraları sadece hatır sormak için çevirin. Ailenizdeki fertleri arayın seslerini duyun, kalplerini kazanın.
 
Hayatınız kazandığınız kalpler kadar zenginleşir ve işleriniz çok daha kolay ve kendiliğinden yürür.
 
Yoğun koşuşturma işindeyim bu gibi işlere zaman ayıramıyorum diyenlerinizi duyuyorum. Bunlar boş bahaneler, bir telefon konuşması iki,üç dakikayı geçmez. Hergün bir eski sesi duymak için ayıracak birkaç dakikan yoksa eminim bir yerlerde hata yapıyorsun.
 
İnsan sevdiğiniz ve sizi seven insanlarla güzel.Sevdiğinizi ve değer verdiğinizi bilen insanlar size aynı şekilde yaklaşırlar.
 
Vefayı elden bırakmayın.
 
Sevgiyle kalın..Yorumlar Toplam 3 Yorum Yapılmış
osman beyaz / 21-01-2012 09:32
terazi
şevki türgen bulut yaramadı ama sen yaparsın çok iyi hikaye yazarısın ............en büyük sevgi ştb ta....

TÜRGEN ŞEVKİ BULUT / 15-07-2010 01:33
vefalı olmak
acaba bizim sektörde vefalı olmak bu yazdıklarına uyuyor mu?
vefa kime ve ne zaman ?
bunların hepsi yazılarda Volkan kardeş .hayat hiç de senin gibigördüğün gibi değil.
benim halime düş ancak ozaman yazdıklarının doğru olmadığını anlarsın.
sevgiler tabii bu temenni değil hiç bir zaman yaşamassın.

Turgay GENÇ / 14-07-2010 16:00
Kaleminize Sağlık !
Başkanım Kaleminize Sağlık.Bugüne kadar çok işsiz kaldım.Ama kimseye aman dileyip yalvarmadım.Hep Kalitemle bilgimle ön plana çıktım.Lakin Kışın beni iş için arayıpta yazın unutuveren insnalara buradan sesleniyorum.Kışın işsiz kaldığınızdada beni unutun.Tüm ilişkilerin çıkara dayandığı bir toplum halini aldık çok yazık.Tekrar Teşekkür ediyorum.Kaleminize Sağlık.