Gündem
14-11-2017 08:37
Almanya`da son yıllarda artan İslamafobi ve ırkçılık ülkede yaşayan 3 milyon 200 bin Türk kökenli göçmeni zora sokarken, Türklerin, Alman politikacıların ve Alman halkının tepkileri karşısında Türkiye`ye geri dönme eğilimi içinde oldukları belirtiliyor.

Türklerin ilk defa bu kadar yüksek oranda geri dönüş eğilimi içinde olduğunu ortaya çıkarıyor.

Türkiye-Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) 2016 yılında yaptığı araştırma kapsamında 2006-2012 yılları arasında 253 bin Türk’ün, Almanya’daki gelişmelerden rahatsız olarak Türkiye’ye geri döndüklerini ortaya çıkarmıştı.

253 bin Türk göçmen Türkiye’ye büyük ümitlerle gelmiş, fakat Türkiye`deki gelişmelerden sonra, 2016 yılının sonuna kadar 130 bini Almanya`ya geri dönmüştü.

Son aylarda ortaya çıkan geri dönüş eğilimi özellikle bu sefer aileler ve daha yaşlı Türk kökenli vatandaşlarda görülürken, Alman politikasında Türklere ve Türkiye’ye karşı sertleşme, Türklerin üzerinde negatif etkisini sürdürüyor.

Almanya, Türk toplumunu dışlayan, Türk Sivil toplum kuruluşlarına olanak vermeyen bir yaptırım içine girmiş bulunuyor. Bu durum, Türk vatandaşlarını rahatsız etmeye başlamış bulunuyor.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış