Gündem
18-09-2018 17:30
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu verilerine göre; bankaların turizme kullandırdığı kredilerden bankacılık literatüründe “Takipteki kredi” olarak tanımlanan kamuoyunda ise “Batık kredi” olarak bilinen geri dönüşü sorunlu krediler ikiye katlandı.

Bankaların turizme kullandırdığı kredilerden geri dönüşü sorunlu olan miktara 1.1 milyar daha eklendi.

Bankacılar bunun yılsonunda daha da artacağını söylüyor.

BDDK verilerine göre geçen yılın haziran ayı itibariyle bankaların turizme kullandırdığı krediler içinde geri dönüşü sorunlu miktar yüzde 2.6 iken bu yılın aynı döneminde yüzde 4.4’e yükseldi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu verilerine göre bankaların turizme kullandırdığı kredilerden bankacılık literatüründe “Takipteki kredi” olarak tanımlanan kamuoyunda ise “Batık kredi” olarak bilinen geri dönüşü sorunlu krediler ikiye katlandı.

Turizm Gazetesi’nde yer alan habere göre; BDDK verilerine göre geçen yılın haziran ayı itibariyle bankaların turizme kullandırdığı krediler içinde geri dönüşü sorunlu miktar yüzde 2.6 iken bu yılın aynı döneminde yüzde 4.4’e yükseldi.

Bankacılar, bankalarda henüz temerrüde atılmayan krediler olduğunu, bu nedenle takipteki kredi oran ve miktarının yılsonunda, kasım aralık ayında daha da artacağını söylüyor.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış