Gündem
19-02-2018 15:38
Rusya`da turizm sektörünün temsilcileri, önümüzdeki yaz sezonunda Türkiye`deki otellerde fiyat artışı yaşanacağı beklentisini dile getiriyor. Soçi`de düzenlenen Rusya Yatırım Forumu`nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rusya Federal Turizm Ajansı Müdürü Oleg Safonov, “Türkiye`de otellerin ve tur operatörlerinin fiyatlarda ciddi artışa gideceği yönünde bilgiler var” dedi.
 
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) ise, daha önce yayımladığı bir haber analizde önümüzdeki sezonda Türkiye`de tatil fiyatlarının 2017 seviyesinde seyredeceğini tahmin etmişti.
 
2017 yılında Türkiye’deki oteller, bir önceki yılın zararlarını telafi edebilmek için acentelere düşük fiyattan yatak satmıştı.
 
TürkRus.com`da yayınlanan habere göre; Otellerde geçen sene yakalanan yüksek doluluk oranı, uçak krizi nedeniyle getirilen yasağı nardından Rusyalı turistlerin Türkiye’ye olan talebindeki ciddi artışa ve otellerin sunduğu uygun fiyatlara bağlanıyor.

Geçen hafta, “Türkiye’de otellerin indirimleri azaltmaları, Rusya vatandaşı turistler için bu ülkede tatil fiyatını yeni sezonda yüzde 15 artıracak" açıklaması da Rus İntourist şirketi Satış Müdürü Sergey Tolçin’den gelmişti.

Bu yıl talebin yeniden rekor düzeye çıktığını ve bunun devamında Türkiye’deki otellerin Rusya vatandaşları için indirim miktarını azalttıklarını belirten Rus turizmci,  Türkiye turlarının geçen yılki kadar ucuz olmayacağı uyarısında bulundu.

Rusya’nın uçak krizinin tatlıya bağlanmasının ardından Türkiye’de charter uçuşlarını yeniden serbest bırakması sonrası Türkiye’deki oteller, Rusyalı turistleri yeniden çekebilmek için ciddi indirimlere gitmişti.Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış