Gündem
19-06-2018 01:36
Günümüzde çağrı merkezi anlayışı farklı sektörler için daha geniş bir anlam kazanmaya başlamıştır.

Turizm alanında otelleri odak noktasına alan otel çağrı merkezi hizmeti de son dönemin öne çıkan hizmetleri arasında. Otel çağrı merkezi hizmetini bugün itibariyle yürütmekte olan çok az firma var ancak yakın bir zamanda bu firmaların sayısı hızla artacaktır.

Otel call olarak da bilinen bu hizmet temel olarak otellerin satış performansını arttırmaya yönelik, sistemli ve çok yönlü bir organizasyondur. Bu hizmeti veren firmalarla oteller bir nevi iş ortaklığı kurmuş sayılırlar. Otel call hizmeti alan otellerin doluluk oranlarında gözle görülür bir artış söz konusudur.

Çağrı merkezi çalışma grubunda ortalama 25-30 personel çalışmaktadır. Bilhassa Muğla, Antalya başta olmak üzere yaz aylarında sıklıkla tercih edilen şehirlere ait oteller; ya da diğer şehirlerdeki termal oteller satış stratejisine dair bütün sorumluluğu çağrı merkezi çalışma grubuna teslim etmektedir.

Bu hizmet kapsamında öncelikle otele ait resmi web sayfasında ciddi bir revizyon yapılır. SEO uyumlu özgün içeriklerle sitenin ön plana çıkması sağlanır. Bu revizyonlar sayesinde otel araması yapan kişiler söz konusu sayfayı daha yukarıda görmektedirler. Bir nevi genel bir menajerlik hizmeti veren otel çağrı merkezi, otelin aktif saatlerinde telefon görüşmelerini yürütür. Bu süreç sabah 09:00’da başlar, gece 01:00’a kadar devam eder. Gece yapılacak aramalar ise doğrudan otelin resepsiyon bölümüne aktarılır. Bu görüşmelerde müşterilere otel hakkında gerekli bilgilendirmeler uzman kadrolar tarafından yapılır. Özetle otelin kurumsal değerini arttıran, markasını güçlendiren bir ekip çalışmasından söz edebiliriz.

Gerek arama motorunda gerek de sosyal medya üzerinde otelinizin adının etkin bir şekilde duyurulması amaçlanmaktadır. İnsanlar artık otel ararken büyük oranda bunu web üzerinden gerçekleştiriyor. Bu yüzden otellerle ilgili internet aramaları ya da otelin resmi web sayfaları hayati derecede önem taşımaktadır. Tabi bu noktada otelin de otel çağrı merkezi çalışma grubuna karşı belli sorumlulukları bulunmaktadır. Örneğin otelin bir bölümünün çalışanlar için ayrılması gerekir. Öte yandan kapıda ödeme konusunda otel teminat vermek durumundadır.

Reklam masrafları otelden karşılanmamaktadır, çağrı merkezi hizmeti veren firma ile otel arasında bir komisyon anlaşması gerçekleşmektedir. Pazarlama açısından olumsuz durumlar varsa, otele dair bazı eksiklikler söz konusu ise otel bu noktada üzerine düşeni yapmak durumundadır. Çağrı merkezi hizmeti veren firmalar marka değerini güçlendirecek her türlü video çekimi, görsel ve yazılı çalışma, SEO çalışması, fiyat ve kampanya stratejileri, otelin fiziki revizyonu gibi A’dan Z’ye her konuda inisiyatif alabilmekte ve sizler için yenilikçi öneriler getirebilmektedir.

Otel çağrı merkezi hizmetinin yanında uçak bileti, özel jet kiralama gibi hizmetleri de plusfly.comdan alabilirsiniz.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış