Gündem
21-09-2018 12:30
Myrleia Antik Kenti üzerinde AVM açmak için “İmar Barışı”ndan yararlanarak, tarihi yok sayan Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Bursa`nın bir başka değeri olan Gölyazı`da tarih ve turizm buluşması organize etti.

Gölyazı’nın uluslararası alanda daha da ön plana çıkması, eksiklerin tespit edilmesi ve yöre halkının taleplerinin belirlenmesi amacıyla Skal Turizm Profesyonelleri Derneği üyesi iş insanlarından gelen teklif, Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’in çağrısıyla gerçekleştirildi.

Özdilek’in çağrısıyla Gölyazı’da düzenlenen tarih ve turizm zirvesine Vali İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, CHP’li Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, İNOKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, GÜMTOB Başkanı Mehmet Haluk Beceren, Bursa Turizm Platform Koordinatörü Hasan Eker, Kırcılar A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kırcı, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Arslan ve birçok iş insanı katıldı.

 

Mudanya’nın sesine kulak verilmediğini dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz isyan etti.

Yıllardır Myrleia Antik Kenti Platformu üyesi kent gönüllüleri ile birlikte Myrleia’nın korunması ve geleceğe taşınmasına yönelik başta Bursa Valiliği olmak üzere tüm Bursa’ya çağrıda bulunduklarını hatırlatan Başkan Türkyılmaz, “Özdilek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İmar Barışı kapsamında Yapı Kullanma Ruhsatı karşılığı olan izin belgesini iki saatte alabiliyorken, acele kamulaştırma davası kararımızı bildirdiğimiz Bakanlık, sesimize kulak vermedi.

Bulunabileceğimiz her türlü girişimi denedik, süreç sonucunda ne yazık ki yasa gereği, ruhsat vermek zorunda kaldık. Tarihi değerlerimiz düşünülmeden çıkarılmış bu İmar Affı bizler için bir tarihi bir katliama dönüşmüştür. Mudanya’nın sesine kulak tıkayan Bursa protokolü de bu tarihi katliamın sorumlusudur. Tarihin sermayeye peşkeş çekilmesine göz yumulmuştur” açıklamasını yaptı.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış