Konaklama
03-09-2018 16:19
Nevali Otel`e, Fethiyespor`a sponsor olması nedeniyle tepkiler yağarken, otelin sahibi Çetin Aslan bir açıklama yaptı.

Aslan, Fethiye`de 3 okulu olduğunu ve Fethiyelilerin kendisine kucak açtığını kaydederek, "Urfalı otelimi yakmak için çağrıda bulunan herkesi Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına şikayet ediyorum, savcılar harekete geçmezse onlar hakkında da şikayette bulunacağını alenen ifade ediyorum" dedi.

Geçmiş dönemde Şanlıurfaspor`a büyük katkılar sunduğunu dile getiren Aslan, Fethiye`de 3 okulu olduğunu ve Fethiyelilerin kendisine kucak açtığını belirterek, otelinde kalan Fethiyelilere teşekkür etti. Otelini yıkmak için çağrıda bulunan herkesi şikayet edeceğini aktaran Aslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"NE DÜŞÜNÜYORUM.........Bir an önce bu Urfa`dan gitmek.... Görüyorum ki bazı kendine Urfalı diyenler, Fethiyespor takımını ve yöneticilerini otelimde misafir etmeme kızgınlarmış. Bunu anlamıyorum, ben Fethiye`de 3 tane okulu olan biriyim ve o insanlar bana kucak açtı, belediyesi, kaymakamlığı ve diğer kurumları. Urfa`da ben bir okul açarken bin türlü zorluk yaďarken, Fethiye`de herkes destek oldu.

Ben Fethiyeli tüm kardeşlerime teşekkür ediyor ve davetimi kabul edip otelimde kaldıkları için teşekkür ediyorum... Ve Urfalı otelimi yakmak için çağrıda bulunan herkesi Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığına şikayet ediyorum, savcılar harekete geçmezse onlar hakkında da şikayette bulunacağını alenen ifade ediyorum ve böyle düşünenler asla benim otelimden ve okulumdan hizmet almasınlar, şerefleri varsa asla o otele hiç bir sebeple gelmesinler."

Olayla ilgili TUROB`tanda bir açıklama geldi.İşte TÜROB`un açıklaması.. 

Medya aracılığıyla ve Şanlıurfa Nevali Otel yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre;

Turizm sektörünün olmazsa olmazı olan konaklama işletmelerinin bulundukları şehrin, bu meyanda Nevali Otel’in Şanlıurfa ekonomi ve istihdamına, bütününde ülke ekonomisine sağladığı katkının yadsınamayacağı şüphesizdir. Bu nedenledir ki sektörümüz özellikle kalkınmada öncelikli yörelerde desteklenmektedir.

Şanlıurfa Nevali Otel’in de modern altyapısı ve örnek işletmeciliği ile Şanlıurfamızın turizm ve tanıtımına, ekonomisine önemli katkılar sağladığı bilinen bir gerçektir.

Turizm sektörü her zaman hoşgörü ve kardeşliği savunan, barış ve huzur ortamının sağlanmasında en büyük çabayı harcayan sektördür. Oteller ve konaklama işletmeleri, tarih boyunca ve halen yürürlükteki yasalar gereği 24 saat hiçbir ayırım yapmaksızın kapıları açık olarak asli fonksiyonları olan konaklama hizmetini sunmaktadır.

Aynı paralelde, spordaki rekabetin hoşgörü ve dostluğu zedelemeyecek bir şekilde sürdürülmesi de öncelikle spor camiasının ve bizlerin asıl hedefidir.

Türkiye Otelciler Birliği olarak, bölgenin örnek işletmelerinden Nevali Otel’in tamamen iyi niyet ve dostluk amacıyla Şanlıurfaspor Kulübü’nün ve şehrin misafiri olan Fethiyespor`a evsahibi şehir adına vermiş olduğu konaklama desteğinin, bir yerel yönetici tarafından toplumda ayrıştırıcı ve kışkırtıcı bir unsur olarak kullanılması bizleri son derece üzmüş ve endişelendirmiştir.

Davet ettikleri misafirlerine Şanlıurfaspor’un, taraftarının ve tüm Şanlıurfalıların geleneklerimizi en iyi şekilde yansıtan misafirperverliği ve sağduyulu yaklaşımları ile yaşanan tatsızlığın en kısa sürede aşılarak, tekrarlanmayacağına inanmaktayız.

Ülkemizi; her zaman için birlik ve beraberlik içinde, ortak milli ve samimi duygular ile hep birlikte, daha ileriye taşıyacağımız şüphesiz olup, bu talihsiz olayı başlatanlar için başta yargı organları olmak üzere ilgili idareler tarafından yapılacak işlemlerin takipçisi olacağımızı da belirtmek isteriz.

Kamuoyuna ve Sayın Şanlıurfalılara duyurulur.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Yönetim Kurulu
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış