Konaklama
04-01-2017 17:13
Hilton Türkiye, Rusya ve Doğu Avrupa Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Collini, Ekonomist dergisine yaptığı açıklamada, Türkiye`nin kendileri için kilit öneme sahip, değerli bir pazar olduğunu söyledi.

Hilton İstanbul Bosphorus`un, ABD dışındaki ülkelerde en uzun süredir hizmet veren bir Hilton oteli olduğunu vurgulayan Collini, yeni açacakları otellerle birlikte ülkemizdeki otellerinin toplam sayısının 75`e ulaştığını bildirdi. Önümüzdeki 10 yıllık süreçte, Türkiye`de büyümeye devam edecekleri mesajını veren Collini, şunları söyledi:

"Gelecek dönemde açılışını yapmayı planladığımız 25 yeni otelimiz var. Bu otellerden biri de inşaat aşamasında keşfedilen tarihi kalıntılar ile bir müze otel kimliğine bürünen Hilton Antakya Museum olacak. Türkiye`nin turizm endüstrisine yönelik uzun vadeli değerlendirmelerimiz oldukça olumlu. Yatırımcılar ve yerli ortkalarımız da, Hilton gibi küresel anlamda tanınmış, büyük bir ticari güce ve 57 milyon Hhonors üyesine sahip bir markayla çalışmak için son derece istekli."

Atina`dan sonra dünyadaki en büyük müze otel kompleksi olan Antakya Hilton`un yatırımcısı Hataylı müteahhit Necmi Afsuroğlu, 2011 yılında başladıkları otel inşaatının 2017`nin 6`ncı ayında otellerini açacaklarını açıklamıştı. Otel inşaatının sürdüğü 17 dönüm kazı alanında, 850 metrekarelik dünyanın tek parça en büyük mozaiği bulunmuştu. 35 milyon dolar olarak planlanan yatırım tutarı 120 milyon dolara ulaşmış durumda. Mimari projesi Emre Arolat`a ait olan otelin cam zemini, tarihi mozaikleri bulundukları yerde sergileme imkânı verecek.

 
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış