Konaklama
05-07-2017 10:06
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bakanlığa devredilen Antalya EXPO hakkında açıklamalarda bulundu.

Antalya EXPO alanının özelleştirilerek, turizme katkı sağlamaya devam edeceğini söyleyen Çelik; EXPO alanındaki atıl alana otel yapılabileceğini belirtti.

EXPO Antalya alanı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na devredildi.

Bakan Faruk Çelik, EXPO alanının özelleştirilerek, turizme katkı sağlamaya devam edeceğini, bunun için yeni ve ilginç önerilere açık olduklarını dile getirdi.

Hürriyet Gazetesi’nden Nuray Babacan’ın haberine göre Çelik, geçen hafta EXPO çalışmalarını sürdüren ajansın faaliyetinin sonlandırıldığını ve EXPO Antalya’nın kullanım alanının bakanlığa geçtiğini anlattı.

Bakanlığın, alanın turizm ve kültürel faaliyetlere hizmet etmesi için gerekli sorumluluğu yerine getireceğini anlatan Çelik, orta vadede bu alanla ilgili planlarını açıkladı.

Bakan Çelik, EXPO alanında atıl yerlerin de olduğunu belirterek, “Atıl yerlere aktiviteyi sağlayacak otel olabilir mi? Ülke bahçelerinin olduğu yerin arkasındaki alana böyle bir proje düşünülebilir. Tamamen özelleştirmenin imar iznine bağlı. Yapılaşmadan ziyade, oranın dokusu korunarak, işlevselliğini artıracak bir düşünce. Bu alanın kullanılmasına ilişkin, özelleştirilmesine ilişkin önerileri alacağız. Bize gelenler de özelleştirmeye yönlendirilecek. En doğru, işi, sektörü bilen kimse, onunla hareket edilmesinde büyük yarar var. Her türlü ilginç öneriye açığız” dedi.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış