Konaklama
05-09-2018 16:25
Polimeks inşaattaki birikimini şimdilerde turizme yöneltmiş durumda. İlk tecrübesini Eskişehir`deki oteliyle başlayan Polimeks, 2014`te bu tesisi Rixos ile birlikte açmıştı. Ancak iki taraf anlaşamayınca Rixos, bu otelden çekildi ve oteli Polimeks, kendi markasıyla devam ettirme kararı aldı.

Rusya’nın en büyük 10 kenti arasında yer alan Kazan’daki Shamov Hastanesi’ni alan Polimeks, bu tarihi yapıyı kentin ilk 5 yıldızlı oteline çeviriyor.

Kazan Palace Hotel by Tasigo adıyla hayata geçecek olan otelin en önemli özelliği ise içinde tarihi dokuya ait bir müzenin de olması.

Polimeks’in ikinci, yurtdışında ise ilk oteli olmaya hazırlanan Kazan Palace Hotel by Tasigo, bu yılın sonbaharında ilk müşterileriyle buluşacak. Aynı zamanda Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Kazan’daki bu otelde 800 metrekarelik bir SPA, kapalı yüzme havızları, fitness merkezleri de yer alacak.

Dünya`dan Kerim Ülker`in haberine göre; Kazan, 1.2 milyon nüfusa sahip. Tataristan’ın nüfusu ise 4 milyona yaklaşıyor. Son dönemde Türk yatırımcılar için ilgi çeken Tataristan’daki Alabuga Özel Bölgesi’nde Coşkunöz’den Kastamonu Entegre’ye 200’den fazla türk şirketi üretim gerçekleştiriyor.

Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, mayıs ayında IC Holding ile görüşmesinde bu bölgedeki Türk şirketler hakkında hatırlanacağı üzere şu bilgileri vermişti:

Başta enerji, petrokimya, makine imalat, otomobil üretimi, IT, inşaat, tarım, gıda, turizm, sağlık sisteminin modernizasyonu gibi alanlarda yatırım var. Türkiye’den gelen şirketlerin yaptığı yatırım 2 milyar dolar civarında.”

Polimeks, eski iş ortağı Rixos’a o bölgede rakip olacağa benziyor.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış