Konaklama
07-11-2017 15:02
Hızlı tesisleşme ve agresifleşen rekabet koşulları turizm işletmelerini yeni pazarlama yöntemlerine başvurmaya itiyor.

Tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde başarılı olamayan turizm tesisleri iflaslar ile karşı karşıya kalıyor veya zaman içinde yok olup gidiyor.

Turizme farklı bir nefes getirmek İsteyen Vlanderon Sanat ve Teknoloji firması, inmyholiday.com adlı projesi ile yepyeni bir turizm pazarı oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Geleceğin Turizm Pazarlama Platformu olarak adlandırdıkları projelerinde işletmelere sundukları ayrıcalıklı hizmetlerde dikkat çekiyor.

İnmyholiday ile kullanıcılar hem destinasyonları hemde işletmeleri 360 derece gezebilecek ve platformdan hizmetler satın alabilecekler.

Günümüzde tatil almak isteyen tüketici artık otele dokunabilecek kadar yakın olma arzusunda

Otellerin pazarlama stratejileri ile ilgili açıklamalarda bulunan inmyholiday.com projesinin kurucusu Ongun Çakal; Mobil teknoloji ve internetin gücünü artık herkes kabul etmiş durumda, rekabetin çok yukarılara taşındığı bu zamanlarda artık yeni stratejilerin geliştirilmesi gerektiğini, teknolojinin geleceği belirlediği bir yüzyılda geri kalınmaması gerektiğini belirtiyor.

Sanal Gerçeklik teknolojisi çok hızlı bir şekilde ilerliyor, hergün yeni ekipman ve aksesuarların üretildiği ve maliyetlerin sürekli düşmesi ile tüketicilerin satınalma gücünün yükseldiği ve ileride her evde bir televizyon hercepte bir telefon gibi günlük kullanımın içerisinde yerini alacağını söylüyor.

Bu sebeple geleceğe dair çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Ongun Çakal, turizm camiasının yeni nesil teknolojilere ayak uydurmaları gerektiğininde altını çiziyor.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış