Konaklama
11-01-2017 14:35
Alanya`nın en eski turistik tesislerinden olan Alantur Otel, sahibi olduğu Doğuş Grubu`nun şok kararıyla kapısına kilit vurarak 54 yıllık turizm serüvenine son verdi.

Haber, otelin web sitesi aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıldı.

Yeni Alanya Gazetesinde yer alan habere göre, Alanya`da 1963 yılı itibariyle hizmete giren ve Alanya`nın en köklü turistik tesislerinden biri olma özelliğini taşıyan Alantur Hotel`in, kötü geçen 2016 sezonunun ardından 2017 turizm sezonundan sonra kapatılması yönünde karar alındı.

 

54 yıllık turizm serüvenine nokta koyan ve 200 personeli bulunan otelin Genel Müdürü Mehmet Atalay, "Nedenini bilmiyoruz, Doğuş Grubu sadece bize kararı tebliğ etti" dedi.

Atalay, tesisin tamamen kapandığını belirterek, "Yönetimi elinde bulunduran Doğuş Grubu, otel hakkında süresiz kapanış kararı almış. 200 personelimiz vardı, hepsi tazminatı ödenerek işten çıkarıldı. Merkez İstanbul olduğu için gerçek nedeni biz de merak ediyoruz ama sorgulayamıyoruz. Bir kaç güvenlik görevlisi dışında sadece muhasebe bürosu kaldı, onlar da kapanış işlemlerini yapıyor. Tahminlerimize göre kötü geçen sezon nedeniyle böyle bir karar alındı. Akıbetinin ne olacağına Doğuş Grubu`nun üst yönetimi karar verecek" diye konuştu.

 
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış