Konaklama
28-05-2018 01:57
Turizm & otelcilik öğrencileri,otel çalışanları ve otel sahipleri sizin için çok önemli bir haberimiz var.

Turizm sektörünün değerli ismi, tecrübeli otel yöneticisi Orkun Avkan`ın otelciliğin püf noktalarını anlattığı turizm profesyonellerine ve turizm öğrencilerine ışık olacak kitabı “101 MİSAFİR MEMNUNİYET YOLU” isimli kitap yayınlandı.

30 yılı aşan başarılı otel yöneticiliği kariyeri ve otelcilikteki başarılı çalışmaları sonucu Turizm sektörünün profesyonel otel yöneticileri arasında ismi markalaşan duayen otel yöneticisi Orkun Avkan daha önce Dünyaca ünlü dev otel zincirlerinde üst düzey otel yöneticisi olarak görev  aldı.

Başarılı Otelci, Ülkemizde faaliyet gösteren birçok marka otel grubu için turizm yatırımı ve otel yönetimi konularında profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyor.

Başarılı otel yöneticiliği kariyeri süresince edindiği uluslararası tecrübe, bilgi ve birikimi turizmde kariyer hedefleyen genç turizm öğrencilerine ve başarılı bir otel yönetim sürecine sahip olmak isteyen meslektaşlarına aktarmayı hedefleyen Orkun Avkan kitabı hakkında yaptığı açıklamada;

“Turizm sektöründe herkes farklı hedeflere sahip. Otelciler daha çok kazanmak ve marka bir otel sahibi olmak isterken çalışanlar terfi almak ve gelir düzeylerini arttırmanın telaşındalar. Genç Turizm öğrencileri ise çalışma yaşamında ne ile karşılaşacaklarını ve kariyer basamaklarını nasıl hızlı bir şekilde tırmanabileceklerini merak ediyor ve saygın bir otelde çalışmayı istiyorlar.

İşte ben bu kitabımda, Hem turizm öğrencileri hem profesyonel otelciler hem de otel sahiplerinin soru işaretlerini gidermeye çalıştım. Tek kelime ile ifade etmek gerekirse tüm bu hedeflere otelinizde koşulsuz misafir memnuniyetine dayanan kaliteli otelcilik hizmeti sunarak varabiliyorsunuz.

Peki bunu nasıl başaracaksınız? İşte başarıya giden yolu okuyucular kitabımda bulabilirler.

Otel işletmelerinde maksimum karlılığa giden yolda aynı paralelde yürütülmesi gereken  üç ana çalışma bulunuyor. Bunlar; satış ve pazarlama faaliyetlerinin geliştirilmesi, maliyetlerin iyi yönetilmesi ve kaliteli hizmet sunulmasıdır.

 Ben bu kitabımda kaliteli hizmetin en önemli göstergesi olan Misafir memnuniyetine giden 101 yolu anlattım. Kısacası, otelcilere ve turizm&otelcilik okuyan genç öğrenci kardeşlerim için kaliteli hizmete giden yolda misafir memnuniyetindeki hassas noktaları bu kitapta paylaştım.

"101 MİSAFİR MEMNUNİYET YOLU" isimli kitabım ile meslektaşlarıma ve turizm öğrencilerine otelciliğin püf noktalarını göstermekte kalmayıp, otelcilik sektörünün amacını tam anlamı ile gözler önüne sermeye çalıştım.

Bu kitap ile Dünya otelcilik sektörüne  ışık tutacağıma ve Türkiye’de  turizm öğrencilerinin ve turizmcilerin daha donanımlı hale gelerek otellerimizde hizmet kalitesinin artmasına katkı sağlayacağımı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Duayen Turizmciye  bu değerli eseri Türk turizmine kazandırdığı için teşekkür ederiz.

KİTABI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış