Konaklama
28-07-2018 13:58
Balıkesir Ayvalık Ege bölgesinin en güzel ve en turistik yerlerinden birisidir.

Ülkemizde de oldukça popüler tatil merkezlerinden birisi olan Ayvalık, her sene birçok yerli ve yabancı ziyaretçisini ağırlıyor.

Son zamanlarda turistler tarafından da oldukça ilgi gören Ayvalık, Balıkesir ilinde en popüler ilçelerden birisidir. Doğal güzellikleri, tarihi yerleri ile de ününe ün katmış Ayvalık, hem masmavi denizi ile hem de kültürel zenginlikleriyle oldukça bilinen bir yer olmuştur. 

Birbirinden güzel yemekleri, deniz mahsulleri, camileri, tostu, zeytini, sarımsaklı plajı, tarihi evleri gibi birçok özelliğiyle meşhurdur Ayvalık... 

Ayvalık apart ve butik otelleriyle oldukça meşhur bir tatil bölgesidir. Yaz tatilini bir apart veya butik otelde kalarak geçirmek isteyen insanlar ise tatile çıkmadan önce internetten Ayvalık’ta hangi butik otelde kalmalıyım diye araştırma yapmaktadır. Biz de bu içeriğimizde Ayvalık’ta kalmanız gereken 3 butik oteli yazdık ve detaylıca anlattık. Gelin hep birlikte bu 3 butik oteli görelim! 

Zeytin Arası Otel 

Ege’nin doğal güzellikleriyle bezenmiş huzurlu bir tatil merkezi olan Zeytin Arası Otel, alışılagelen butik otellerin dışında enfes Şeytan sofrası manzarası ve dokusu hiç kaybolmamış taş evleriyle birlikte turkuaz renkli deniziyle siz ziyaretçilerini beklemekte. Zeytin Arası butik otel, otantik ege mahallelerine benzeyen bir mimaride yapılmıştır. 

2, 3 ve 4 kişilik taş evleriyle birlikte dış mimarisinin yanında iç tasarımına özen gösterilmiş Zeytin Arası, bilinen Ayvalık otelleri arasından sıyrılarak doğayla iç içe tatil yapmanızı sağlamak için rezervasyonlarınızı bekliyor. 

Ayrıca Sarımsaklı plajına, Tuz gölüne ve Şeytan Sofrasına oldukça yakın merkezi bir konumdadır. 

ORCHIS Otel 

Ege’nin doğası ve tarihiyle birlikte Ayvalık’ta eviniz olan Orchis Otel, asırlık bir sabunhanenin restorasyonu ile açılmıştır. UNESCO’nun listesinde bulunan Old Town (Fabrikalar Aralığı) bölgesinde yer almaktadır. Standart odalarıyla, büyük restaurantlarıyla, sokak kafeteryası ve çok amaçlı salonu olan Orchis Otel; balo, kokteyl gibi her türlü etkinliğinize izin veren bir oteldir. 

Yerel lezzetlerinin sunulduğu mutfağıyla birlikte, yerel mimariyi taşıyan otantik odalarıyla ve güler yüzlü çalışanlarıyla siz tatil severlerin rezervasyonlarını beklemektedir. 

Siz de eski evleri, doğal ve tarihsel güzellikleriyle Orchis Otel Ege’nin otantik atmosferini ziyaret etmek isterseniz web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. 

Kiraz Çiçeği Otel 

Büyüleyici güzelliğiyle Kiraz Çiçeği Otel, bir rum evi üzerinde sade, konforlu ve modern yapıda birleştirerek bir butik otelden daha fazlasında kalmak isteyenler için en ideal yerlerden birisi... 

Kiraz çiçekleri içerisinde bir Rum evinde konaklayacağınız bu otel, sahile 200 m uzaklıkta ve Ayvalık’ta 1854 tarihinde yapılmış bir Rum evin restorasyonuyla ortaya çıkmıştır. Siz de farklı bir tatil deneyimi yaşamak isterseniz Kiraz Çiçeği Otel sizleri beklemektedir. 

Bir aile sıcaklığıyla işletilen Kiraz Çiceği Otel ile siz de Ayvalık’ın tarihi sokaklarında gezebilir ve tertemiz, turkuaz denizinde serinleyerek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. 

Daha fazla Ayvalık oteline bu linkten ulaşabilirsiniz.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış