Konaklama
29-11-2017 09:28
Türkiye`nin Oscar aday adayı filmi `Ayla`; Güney Kore`de hâlâ vizyona giremedi.

Yapımcı Mustafa Uslu, filmin doğduğu topraklarda gösterilmemesiyle ilgili konuştu: "Niye `Ayla`yı Güney Kore`de yayınlamıyorlar? Kırmızı bülten ile aranan Güney Kore `Abi`si FETÖ`cü alçak Sinan Öztürk yüzünden `Ayla`mı Kore`de göstermiyorlar, oradakiler filmi izleyemiyor. Yeni nesil, Türkiye ile olan dostluğun eskilere dayandığını ve Türkler`in kahraman olduğunu öğrenmesin diye filmin gösterime girmesini engelliyorlar."

"Niye `Ayla`yı Güney Kore`de yayınlamıyorlar? Kırmızı bülten ile aranan Güney Kore `Abi`si FETÖ`cü alçak Sinan Öztürk yüzünden `Ayla`mı Kore`de göstermiyorlar, oradakiler filmi izleyemiyor.

Yeni nesil, Türkiye ile olan dostluğun eskilere dayandığını ve Türkler`in kahraman olduğunu öğrenmesin diye filmin gösterime girmesini engelliyorlar."

Resmi müracaatların yapıldığını ve filmin yayınlanması için dağıtımcı ile görüşmelerin devam ettiğini belirten Uslu, sözlerine şöyle devam etti:

"15 Temmuz öncesinde eşim (Sinem Öztürk) ve tercümanım ile birlikte Seul Büyükelçisi Arslan Hakan Okçal`ın yanına gittik. Kendisi bize `Çok kutsal bir şey yapıyorsunuz` diyerek bize cep telefonunu verdi. Buna Seul Ticaret Ataşesi Alper Bey de şahit.

Ancak Okçal`ı 15 Temmuz sonrası aradığımda beni önce azarladı, sonra ise `Abartmayın kardeşim, Amerika`nın 36 bin askeri öldü, sizin gibi yaygara koparmıyorlar` dedi. Bu açıklamasına çok sinirlendim. Bizim askerimiz ile ABD askeri bir olur mu?

Bizim askerimiz şehadete yürüyor. Sonra Okçal`ın; FETÖ`cü Sinan Öztürk ile birlikte çekilmiş fotoğraflarını görünce üzerimize bir oyun oynandığının farkına vardım."

Türkiye`de dört haftada 3 milyon 104 bin kişi tarafından izlenen `Ayla`; Almanya`dan Katar`a onlarca ülkede gösterilmeye devam ediyor. (ÖMER KARAHAN- SABAH)
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış