Konaklama
29-11-2017 12:54
Turgay Kıran,Deniz Anapa ile ortak oldukları Akder Turistik Tesisler İşletmecilik ve Gıda Sanayi AŞ için mahkemeye başvuruda bulundu.

İstanbul Anadolu 7. Asliye Ticaret Mahkemesi`ne yapılan başvuru ise ‘iflas` talepli. Otel ve restoran işletmeciliği yapan şirket, mahkemenin iflas kararı ile birlikte tasfiye edilecek.

Şirketin davasına ilişkin yargılama süreci 28 Aralık’ta başlayacak. Mahkemenin iflas kararı vermesi ile birlikte, İstanbul Ticaret Odası’na kaydı 1998 yılındaTurgay Kıran, şirketinin iflasını istedi

yapılan Akder A.Ş için de tasfiye süreci başlamış olacak. Oluşacak iflas idaresi şirketin varlıklarını satarak var olan borçları ödeyecek.

Hürriyet`ten Dinçer Gökçe`nin haberine göre; Akder’in bünyesinde La Maison markasına ait butik otel ve restoranlar var. Uzun yıllardan beri otel ve restoran işletmeciliği yapan Turgay Kıran ve Deniz Anapa’nın ortağı olduğu La Maison’un, Bodrum ve Beşiktaş’ta otel ve restoranı var.

La Maison en son geçen yıl ağustos ayında İzmir Alaçatı’da da bir şube açmıştı. Bu mekana restoranın hizmet verdiği binanın sahibi olan şarkıcı Emre Altuğ da ortak olmuştu.

Turgay Kıran’ın iflasını istediği Akder, La Maison’ların işletmeciliğini yapıyor. La Maison’ın marka hakkı ise Kıran’ın da ortak olduğu diğer bir şirket olan Inter Grup Turizm A.Ş’ye ait.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış