Kültür
04-08-2018 13:53
Eğitim & Öğrenci Koçluğu ve Yaşam Koçluğu denince eğitim sektörünün en başarılı isimleri arasında zirvede yerini alan başarılı eğitmen Nermin Kurt ‘un eğitim sektöründe gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları gündeme taşıyoruz.

Çocuğunuzun  düzenli bir çalışma programına sahip olması, okuma alışkanlığı kazanması, akademik başarısının artması, akıl ve zeka oyunları ile matematik becerisinin ve düşünme yeteniğinin geliştirilmesi, sınav stresi ile başa çıkması, zamanı iyi yönetebilmesi, TEOG ve LGS sınavlarına güçlü  şekilde hazırlanabilmesi artık mümkün.

Kuşkusuz eğitim, çocukluğumuzdan başlayarak bizi hayata hazırlayan en önemli yaşamsal süreç.Eğitim hayatımız süresince almış olduğumuz eğitimin kalitesi mesleğimizi, mesleğimizdeki başarımızı, hayata bakış açımızı ve toplum içerisindeki statümüzü belirliyor.

Ne kadar iyi bir eğitim alırsak  o kadar iyi bir toplumsal statüye sahip oluyor, yaşam kalitemizi arttırıyoruz.

İşte bu nedenle ebeveynler çocuklarını iyi ve kaliteli eğitim kurumlarına göndererek çocuklarının iyi ve kaliteli bir eğitim ve liderlik desteği almalarını  hedefliyorlar. Kısacası eğitimde başarı, bireyin hayattaki başarısı için hayati önemde.

Eğitimin kalitesi bireylerin hayatında ne kadar önemliyse eğitimde başarıya götüren süreçte ihtiyaç duyulan liderlik ve koçluk desteği de bir o kadar önemli.

İyi bir eğitim ve öğrenci koçunuz yoksa başarılı olamazsınız

İşte bu noktada donanımlı, eğitim seviyesi yüksek ve her biri alanında uzman başarılı eğitim ve öğrenci koçlarının önemi ortaya çıkıyor.

Biz bu yazımızda eğitim & öğrenci koçluğu, yaşam koçluğu, akıl ve zeka oyunları eğitmenliği alanlarında uzman, Türkiye’nin en önemli eğitim kuruluşlarında çeşitli düzeylerde üst düzey yönetici olarak görev alarak başarılı eğitim projelerine imza atmış ve halen bu başarılı eğitim çalışmalarını sürdüren NK EĞİTİM DANIŞMANLIK’ın kurucusu başarılı eğitmen NERMİN KURT’un çalışmaları hakkında bilgi vereceğiz.

Eğitim denince sektörün akla gelen ilk isimleri arasında yer alan başarılı eğitmen Nermin Kurt, genç yaşına rağmen eğitim sektöründe  büyük başarılara imza attı.

Sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünü tamamlayarak yüksek lisansını bitiren başarılı eğitmen Nermin Kurt, öğrencilerin Fen Bilimleri derslerini yaşayarak öğrenmelerini hedefleyen ve öğrencilerin Fen Bilimleri  derslerindeki başarılarının % 90 artmasını sağlayan "Sınıfta Doğal Yaşam" isimli bir projeye imza attı.

Ülkemizin önde gelen marka eğitim kurumlarında  sınıf öğretmenliği, zümre başkanlığı, mentor öğretmenliği, akıl ve zeka oyunları eğitmenliği yapan Nermin KURT bir çok dalda uzmanlık belgesine sahip. 

Eğitim ve öğrenci koçluğu

Sırası ile  Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Liderlik ve Etkin Yöneticilik eğitimi, Hacettepe Üniversitesi’nde “Eğitim-Öğrenci Koçluğu” eğitimi, Bilkent Üniversitesi’nde “Yaşam Koçluğu” eğitimi  alan  Nermin Kurt  halen  her yıl ortalama yitmi öğrenciye ve ailelerine bireysel koçluk yapıyor.

Akıl Oyunları ile ilgili olarak 1.-2. ve 3.sınıflarda program yazan başarılı eğitmen halen bu alanda eğitimler vererek çocukların analatik ve matematik zekasının gelişimine büyük katkılarda bulunuyor.

Bu programda matematik zekası gelişen öğrenci sınavlarda daha başarılı oluyor.

Başarılı bir eğitim hayatı için gerekli olan her şey

Başarılı eğitmen Nermin Kurt, öğrencilerin daha düzenli bir çalışma programına sahip olması ve bunu uygulaması, öğrencilerin okuma alışkanlığı  kazanması ve  akademik başarısının artması, akıl ve zeka oyunları ile matematik becerisinin arttırılarak düşünme yetisinin geliştirilmesi, öğrencilerin sınav stresi ile başa çıkması, doğru soru okuması ve  zamanı etkin yönetmesi, TEOG/LGS ve özel okulların bursluluk sınavlarına iyi bir şekilde hazırlanması gibi alanlarda da çalışmalar yapıyor, öğrenci ve aileleri için başarıya giden yolda profesyonel çözüm ortağı oluyor.

Ayrıca Nermin Kurt’un şuan devlet okulların çocuklarla yürüttüğü kurumsal sosyal sorumluluk projeleri de mevcut.

İyi bir eğitim alararak, başarılı bir kariyere sahip olmak ve hedeflerinize daha kısa zamanda ve doğru adımlarla ilerlemek ve başarılı bir gelecek için eğitim hayatınızın her aşamasında NK Eğitim Danışmanlık’ın sunduğu eğitim-öğrenci koçluğu, yaşam koçluğu, akıl oyunları eğitimi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış