Lezzet Durakları
17-04-2018 10:02
Türkiye`nin en önemli turizm merkezlerinden biriside Yaşayan Müze Kent” ünvanıyla anılan Safranbolu.

UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi`ne alınan tarihi kent Safranbolu yerli ve yabancı seyahat severlerin ve tatilcilerin favori gezi rotaları arasında yer alıyor.

Safranbolu,Safranbolu`ya ismini veren ve en kalitelisi Safranbolu` da yetişen safran çiçeği, dünyaca ünlü Safranbolu Lokumu, Yörede yetiştirilen Çavuş üzümü ve Kendinizi tarihin içinde hissettiğiniz,tüm ihtişamıyla dimdik ayakta duran Safranbolu evleri ile de ünlü.

Safranbolu lokumunun tarihini okurken bile heyecanlanıyor insan.Safranbolu Lokumu 15. yüzyıldan beri Anadolu da ve 17. yüzyıldan sonrada tüm Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde yaygınlaşmış.

Osmanlıcada “Rahat-ul Hulküm” yani “Boğazı Rahatlatan” ismi ile anılan Safranbolu lokumu gerek lezzeti gerekse insan sağlığına faydaları ile Dünya çapında ünlenmiş.

18. yüzyılda bir İngiliz gezgininin aracılığıyla Turkish Delight (Türk Lezzeti) olarak tanınmaya başlayan Safranbolu Lokumu Türk turizminin lokomotif ürünlerinden biri olmuş.

Peki , her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin almak için sıraya girdiği bu eşsiz Türk Lezzetini, en kaliteli Safranbolu Lokumunu en uygun fiyatlarla nasıl alabilirsiniz ?

Lati Lokum Safranbolu’nun güzelliklerinden biri olan Safranbolu lokumunu dünyaya tattırmak üzere yola çıkan ve bu amaçla gıda güvenliğinden,hijyenden  ve müşteri memnuniyetinden taviz vermeden Safranbolu lokumu üreten alanında lider bir firma olarak karşımıza çıkıyor.

Safranbolu Lokumu üretimi konusunda patent sahibi olan Lati Lokum üretimin her aşamasını şeffaf bir şekilde tüketicilerine sunuyor.

Lati Lokum üretimin hiçbir aşamasında katkı maddesi ve renklendirici kullanmadan lokum üretimi yapıyor.

Firmanın üretim  tesisleri 300 m2si seyir terası olmak üzere, 3.200 m2 si kapalı alan ile birlikte toplamda 12.500 m2lik bir alan üzerine kurulmuş.

Karabük-Kastamonu Karayolunun 7.km’sinde faaliyet gösteren Lati Lokum aynı zamanda 7 gün 24 saat hizmet sunan  cafe ve restaurantı ile de müşterilerine hizmet sunuyor.

Üretimin tüm süreçlerinde gıda güvenliğinden ve hijyenden asla taviz vermeyen Lati Lokum her biri alanında uzman ve güler yüzlü personeli ile koşulsuz müşteri memnuniyetine dayanan bir hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Sizde katkısız , koruyucu madde içermeyen ve tamamen geleneksel üretim modelleri ile üretilmiş kaliteli bir Safranbolu Lokumu yemek istiyorsanız Lati Lokum tam adresiniz.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış