Lezzet Durakları
22-12-2017 12:34
Turizm sektörünün marka isimlerinden başarılı Executive Chef Zülfikar Demirci ile mutfak yönetimi üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Uluslararası kariyerine bir çok başarı sığdıran ve halen Nikki Beach Resort & Spa ‘da Executive Chef olarak görev yapan Zülfikar Demirci Organik yiyecek servisinin önemini anlattı.

"Çalışmalar gösteriyor ki, organik ürünlerin besin değeri çok daha fazla ve daha lezzetli.

Hemen her gün yediğimiz gıdaların içerdiği zararlı kimyasallarla ilgili haberler okuyoruz.Oysa organik ürünler , yapay koruyucular içermezler ve organik olmayan ürünlere kıyasla daha tazedirler. 

Organik olmayan ürünlerde, organik ürünlerde görülenden daha fazla besin kaynaklı bakteri ve virüse rastlandığı bir gerçektir.

Organik ürünlere artan ilgi ve bilinçlenme otel mutfaklarındada organik ürünlerin ön plana çıkmasına neden olmaktadır.

Nitekim, misafirlerine lezzetli ve besin değeri yüksek ürünler sunmak isteyen oteller mutfaklarında organik ürünlere yönelmekteler.

Bu durum organik otel ve oganik mutfak anlayışını doğurdu.Netice itibari ile kaliteli otelcilik hizmetini kaliteli mutfak,yemekler ve besinler olarak nitelendirirsek kaliteye giden yol organik besinlerden geçiyor.

Kısacası , bir otel mutfağında ne kadar besin değeri ve lezzeti yüksek sağlıklı ürünler ile yiyecek ve içecek üretebiliyorsa misafirlerine o kadar kalte sunuyor demektir.

Tabi ki ,organik ürünlerin mevsimsel saklama koşullarından ve maliyetlerden kaynaklanan bir takım dezavantajları bulunuyor.Fakat, kalite kolay elde edilen bir şey değil.

Bu bilinçle kaliteli hizmetten ödün vermek istemeyen otellerin mutfaklarında organik değişim başlamış durumda."
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış