Lezzet Durakları
31-05-2017 22:12
Mutfak sanatına olan tutkusunu 20 yıl önce profesyonel hayata taşıyan Yener Özden, Hilton İstanbul Kozyatağı`nın yeni ExecutiveChef`i olarak göreve başladı.

Yener Özden, Divan Palmira Deluxe Otel`de Chef de Partie olarak başladığı çalışma hayatını, The Marmara Bodrum`da SousChef olarak sürdürdü.

İstanbul AjiaHotel’deExecutiveChef, Grand Hayat’ta Chef de Cuisine, The Sofa İstanbul ve HammakResort Bodrum’da ExecutiveChef, Limak Hotel &Resorts EuroasiaLuxuryHotel’de açılış öncesi döneminde ExecutiveChef pozisyonunda çalıştı.

Yenilikçi Türk mutfağının Türkiye’deki öncü isimlerinden Yener Özden, dünyaca ünlü Armani Restaurant’da da İtalyan mutfağının sofistike sunumlarını şık masalara taşıdı.

Sonrasında Ankara Hilton’da ExecutiveChef olarak misafirleri dünya mutfağında gastronomik yolculuklara çıkaran ve şehrin en önemli davetlerinde sunumları ile ön plana çıkan Yener Özden, profesyonel hayatına Hilton İstanbul Kozyatağı’ndaExecutiveChef olarak devam edecek.

Yener Özden’in İngiltere, Malta, Almanya, Ukrayna, Rusya veABD’dedüzenlenen uluslararası mutfak yarışmalarında kazanılmış 40’dan fazla ödülü bulunuyor.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış