Röportaj
04-10-2017 12:02
Sultan`s Steak House Ortadoğu Bölgesinin en büyük Steak House Restaurantı konumunda. Ve bu tesisin başındaki Türk yönetici Mahmut ÖZKOK başarılı çalışmaları ile markalaşıyor.

Orta Doğu`nun en büyük Restaurantı Sultan`s Steak House‘da Yönetici olarak görev yapan başarılı Türk yönetici Mahmut ÖZKOK ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Bu keyifli söyleşiyi paylaşıyoruz.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz ?

1983 yılında Erzurum’da doğdum.20 yılı aşkın süredir yiyecek içecek sektöründe çalışıyorum.Dünya’nın ve Ülkemizin önde gelen köklü kurumlarında, kalite ödüllü restaurantlarında çeşitli düzeylerde yöneticilik yaptım.

İstanbul’da başladığım mesleki hayatıma Ankara’da devam ettim.Şuanda ise çalışmalarımı Suudi Arabistan’ın ve Ortadoğu’nun en büyük restaurantında Üst düzey yönetici olarak sürdürüyorum. 

Müşteri profiliniz hakkında bilgi alabilir miyiz ?

Sultan`s Steak House,  Ortadoğunun en büyük restaurantı konumunda.Koşulsuz müşteri memnuniyetine dayandırdığımız bir kalite anlayışına sahibiz.Buda bizi rakiplerimizden farklı konuma taşıyor. 

Konuklarımızı genellikle , yerli ve yabancı devlet erkanı,iş adamları,Dünya siyasetine ve ekonomisine yön veren elit isimler oluşturuyor.Kısacası kalite çıtamız çok yüksek.

Kendimiz ile yarıştığımızı söyleyebilirim.

Hizmet anlayışınızda sizi ön plana çıkartan nedir ?

Misafirlerimiz ile güvene ve kaliteli hizmete dayalı bir iletişim geliştiriyoruz.

Konuklarımıza hizmetin ilk başladığı karşılama anından başlayarak restaurantımızdan ayrıldıkları ana kadar eşlik ediyor, her türlü istek ve arzularında bire bir VIP hizmet sunuyoruz.

Çok Uluslu yapıya sahip  bir restaurant olduğumuz için sürekli proaktif hareket ediyoruz.

Hizmet sektöründe oluşabilecek en küçük memnuniyetsizlik karşımıza buz dağına dönen memnuniyetsizlikler olarak çıkıyor.Bu bilinç ile sistemli hareket ediyor ,oluşturduğumuz kalite odaklı sistemin bozulmasına asla müsade etmiyoruz.

Biz multidisipliner yönetim anlayışımız, sunduğumuz lezzet ve güler yüzlü hizmetimiz ile bir çok açıdan bölgemizde öncüyüz.

Başarınızı neye bağlıyorsunuz ?

Bir Türk olarak, bulunduğu bölgenin en iyi restaurantını,çok uluslu yapısına rağmen ,minimum sorun ile yönetmek ve kaliteli hizmet üretmek başarı ise ; Evet bu bir başarıdır.

Ben bu başarıyı özverili çalışmaya,insanları sevmeye ve ekip ruhu anlayışı ile çalışmaya bağlıyorum.

Nitekim, benim en büyük başarımda budur.Farklı dilleri konuşan çalışanları aynı hedefler etrafında buluşturmak.

Sevgiye,saygıya,özveriye ve sürekli iyileştirmeye dayalı bir organizasyon başarıya mecburdur.

Ben işletmemde bunu yapıyorum.

Kişisel olarak ise başarımı mesleğimi çok sevmeye bağlıyorum.

Bu yüzden mesleğim bana ağır gelmiyor.Aksine keyif alıyorum.

Zaten sevdiğiniz işi yapar,özverili olarak çalışır ve bedeninizin ten kafesini kırarsanız mesleğiniz sizi hak ettiğiniz yere taşıyacaktır.

Çünkü; bir süre sonra sınırlarınız  size yetmez. Bu anlayış beni bir Türk olarak Ortadoğu’nun en büyük restaurantının başına getirdi.

Bu mutluluk tarif edilemez.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış