Röportaj
05-04-2018 13:42
Turizm sektörünün başarılı yöneticilerinden İstanbul`un en iyi butik otellerinden birisi olan Küpeli Palace Hotel & Spa işletmecisi Avatif Hava Cenet ile Turizm sektöründeki son gelişmeleri haberturizm.com`a değerlendirdi.

Başarılı işletmecinin açıklamalarını paylaşıyoruz.

"Nisan ayı itibari ile otellerimizde hareketllik başladı.Şimdiden 2018 sezonunun otellerimiz açısından iyi geçeceğini söyleyebiliriz.Bununla birlikte, kronikleşmiş yapısal sorunlarımız hala devam ediyor.

Kalifiye personel sorunundan ülkemiz tanıtımının yetersiz kalmasına, teşviklerin tam anlamıyla yerini bulmamasından alt yapı eksikliklerine,tesislerimizin dijitalleşememesinden pazarı çeşitlendirememize kadar bir çok sorunda henüz yeterince yol alamadık.

Bireysel çabalar malesef bir yere kadar.Otellerimizin hizmet kalitesinin artması ve tesislerimizin rakiplerimizle rekabet edebilmesi için Bakanlığımızın liderliğine ihtiyaç var.Kamu öncülüğünde ve denetiminde sağlanacak standardizasyonlar ile otellerimizin daha iyi bir konuma geleceğine inanıyorum.

Herkesin daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak için yarıştığı ve market segmentini çeşitlendirerek turizmi daha iyi bir noktaya getirme yarışında olduğu bir kalite anlayışı Türkiye`yi turizmde daha iyi noktlara getirecektir.

Akdeniz çanağındaki rakiplerimiz sadece fiyat ile değil kalite ilede bizimle rekabet etmekteler.Bu nedenle çağın gerektirdiği rekabet koşullarına uyum sağlamalı ve eksikliklerimizi gidermeliyiz.

Son raporlar gösteriyor ki; Doluluklar ne kadar artarsa artsın fiyatlar düşük kaldığında karlılık hayal oluyor.Bu nedenle yüksek ADR elde etmek için iyi otelcilik hizmeti vermek ve marketleri çeşitlendirmek zorunluluk."

Başarılı Turizmciye yoğun bize zaman ayırdığı için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız."
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış