Röportaj
06-06-2018 01:01
Turizm sektörünün değerli ismi The Parma Hotel & Spa Taksim`de Genel Müdürü Mustafa Kılıç UBER gerilimi ile başlayan ve sonuçta acentalara zarar veren süreçle ilgili yaptığı açıklamada;"UBER`in yasaklanması için taksici esnafı ile mücadele veren acentecilerimiz yine taksiciler odası tarafından yarı yolda bırakıldı." dedi.

İşte Sayın Mustafa Kılıç`ın açıklamaları: 

"Deveye sormuşlar neren eğri ; “nerem doğru ki demiş”  Taksim meydanı,S.Ahmet meydanı,Mısır çarşısı,Avm önlerinde Türk olduğumuz için bizi almayan, Amacı sadece turist kazıklamak olan hırsız taksiciler ( bazıları hariç ) ve bu taksicilerin bağlı olduğu taksiciler odası istedi diye Uber yasaklandı.

Buda yetmedi TÜRSAB’a bağlı amacı ülkeye turist getirmek olan ve getirdiği turisti 7 kişinin altında taşımacılığını yapamayacak olan acentelerde nasibini aldı ...

Şimdi şunu merak ediyorum; Uberin yasaklanması için taksici esnafı ile mücadele veren acentecilerimiz yine taksiciler odası tarafından yarı yolda bırakıldı.Ama, helal olsun adamlar ne büyükmüş . Sen turizm yap,okulunu oku, işletme belgeni al, yatırım yap, fuarlara git ülkeni tanıt,bu uğurda para harca ama hepsi boş taksici senden daha havalı olmuş.

Yetkili makamlara istediğini yaptırıyorlar ...

Ukome, Belediye ve Hükümet hepsine söz geçirmişler bizim yapamadığımızı yapmışlar keşke bizim odamız ve sektör temsilcilerimizde bu kadar başarılı olsalardı .

Taksiciler odası kadar olamadık .Şimdi meseleyi baştan alalım.Herkes sazı aldı eline ayrı çaldı.Önce TÜRSAB’a bağlı acenteler birlik oldu.Booking.com’u yasaklattı.Booking.com’a Türkiye’den erişimine kapattırdılar .

Sonra bu acentecilerimiz taksici esnafıyla aynı dili konuşup Uber’i yasaklattılar.Şimdi buraya kadar tamam .Olay asıl bundan sonra başlıyor.

Tüm bu olanlardan sonra taksici odası da turizm acentelerin kişi taşımacılığına sınırlama getirilmesini sağladı ve taksiciler ile birlikte Uber’i yasaklatan acentecilerimizin işi kötü oldu.Yani yine olan Türk turizmine oldu en sonunda herkes Turizmi katletti.

Bu arada koalisyon hükümetleri döneminde bile görmediğimiz son 4 senede 5 bakanı değişen kültür ve turizm bakanlığıda kapatılma ihtimali var .

Hadi hayırlısı olsun...

Güzel ülkemde turizm yapmak celladına aşık olmak gibi bir şey..

Mustafa Kılıç"
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış